Sprey pas çözücü formlu ürünün alt versiyonudur. Metal aksamlar için pas gevşetici ve sökücü civata, somun, zincir, motosiklet yada bisiklet veya korozyona maruz kalarak sıkışmış tüm parçalarda güvenle kullanılır. Ağır korozyon tabakalarında etkili değildir işlem olarak sadece pas gevşetici görevi görür. Sıkımış kilit zincir vesaire gibi yerlerde yani aktarmada güç ile çalışan yüzeylerde güzel işlem görür. Boyanacak parça veya kaplama yapılacak parçalar üzerinde uygulanmaz.

pas sökücü gevşetici sprey

Pas sökücü gevşetici nerede kullanılır?

  • Pas çözücü gevşeticiler özellikle sanayide sıkışmış veya açılmayan civata ve somun gevşetici olarak rastlamak mümkündür. Kapı ve kilit tamirclerin de kapı sıkışmış kapı ve kilitlerin açılması için kullanımları mümkündür. Bir çok sektörde genel temizleyici olarak kullanılan ürünlerin başındadır. Genel yağlayıcı ve pas gevşetici olarak her sektörün elinde anahtar vazifesi görmektedir. Mobil ekipler tarafından sıklıkla kullanılan bir çözüm şeklidir. Taşıma kolaylığı ve birçok işte kullanılması sürpriz çözümsüzlüklerin önüne geçer.

Pas sökücü gevşetici nasıl kullanılır

  • Likit olarak alınan pas sökücü sprey hava tabancaları vasıtası ile yüzeye tatbik edilerek kullanılır. Sprey şişede alınan pas sökücü gevşetici yağlayıcı direk yüzeye tatbik edilerek kullanılır. Herhangi bir zarar verme olasılığı yoktur. Sıvı ürün kullanmanın avantajlarına gelince sprey 500 ml şişede 180 gr ürün vardır aynı fiyata 1 litre ürün satın almanız mümkündür. Litik ve sıvı ürünleri hava tabancası veya basınçlı püskürtücüler ile kullanabilirsiniz.
  • 15 cm ile 20 cm arasından korozyonlu yüzeye sıkınız bir müddet bekledikten sonra yüzeyi silin ve temizleyin. Değişik kullanım alanları olan ürünlerdir kullanım alanına göre kullanım şeklini kullanım talimatlarında bulabilirsiniz.
  • El cilt ve vüct temizliğinde kullanmayınız. Çocuklardan uzak tutunuz. Gıdalar ile temas etmesini önleyiniz. İçilmesi durumunda derhal doktora başvurunuz. Gerekli güvenlik tedbirleri gözlük ve elpen kullanınız. Uygulama sonrasında ellerinizi yıkayınız. Yenmesi veya içilmesi durumunda zehirlidir.
  • Yırtılmış yada delinmiş ambalajları satın almayınız. teneke kutulardaki sprey aparatlarına dikkat ediniz ezilmiş ambalajlar çok tehlikelidir basınç içerdiği için dikkat ediniz.
  • Yüksek ısıdan uzak tutunuz. Sıcaklığın olduğu yüzeylerde kullanmayınız. aşırı alevden uzak tutunuz. Isıdan dolayı hızlı uçacağı için görev yapmayacaktır bu nedenle ısı kaynaklarından uzak tutulması gereken bir pas gevşetici üründür.
  • Teneke kutular içine basılan gaz tipleri yanıcı veya yanıcı olmayan diye ikiye ayrılır. Yanıcı olanlara ateş veya çakmak ile işlem yapmayınız.
  • Kullanım talimatlarında belirtilen yönergelere harfiyen uyunuz. Onaylı msds veya sds lerine dikkatlice bakınız. Tse onaylı msd yazıcısı numara ve isim bilgileri bulunan begeleri dikkate alınız.

Pas sökücü sprey özellikle sektörde sıkışan metalleri açılmasında veya metallerin üzerinde bulunan pas tabakasının gevşetilmesinde kullanılan hydroskopik yağlayıcılar ve isoplorikospik asitler ile harmanlanmış özel pas çözücü gevşetici sıvılardır. Sıvı pas gevşetici ürün tercih etmeye bakın çünkü basınçlı kutuların Pas çözücü gevşetici en önemli özelliği tekrar pas yapmaması ve yüksek oranda yağlayıcı etkisi ve aşırı ince tabakalar halinde demir oksit tabakasına işleyebilmesidir. Güçlü yağlayıcılığı sayesinde pas ile demirin sıkıştığı yüzeylerde sürtünme etkisini artırmaya yardımcı olması için üretilmiş ürünlerdir.

Pas çözücü gevşetici Ticari takdim şekli

Pas çözücü gevşetici sprey halde satışının mümkün olması yanında sıvı ve likit olarak da sipariş verebiliyorsunuz.

30 litre

210 litre ve

1000 litre

ambalajlarda satın alınabilir.

YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :20.09.2016