Endüstriyel asit bazlı pas sökücü. Özel asitlerden oluşmuş bir kimyasaldır. Asidik işlem yapılan pas sökücü ürün grubundadır. Bir çok türevleri vardır. Formülasyonun da kullanılan asit tiplerine göre kullanım alanları değişmektedir. Kullanılacağı alan ve uygulama sonrası yapılacak işleme göre ürün seçimi yapılmalıdır.

Asidik Pas sökücü

Asidik pas sökücü Kimyasallar

  • Endüstriyel asidik pas sökücü kimyasallar ; Adından anlaşılabileceği gibi asit bazlı ürünlerdir. İçeriğindeki ana sökücü olarak asit kullanılan ph seviyesi asit olan kimyasallara verilen genel isimdir. Bu tür kimyasalalrı kullanmadan önce mutlaka sitem danışmanalrın dan öneri alınız. Çünkü önceki işlem ve sonraki işlemerde değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle doğru proses tanımı ve yapılacak işin nevi size sorun çıkartmaması için sistem yönergeleri iş başlangıcında belirlenmelidir.
  • Sanayi sektöründe kullanımları oldukça yaygındır. Asit bazlı olması pas sökücü türevi oldukça yaygın olarak kaplama sektöründe kullanılmaktadır. kaplama sektörü ön banyolarında oldukça yaygın çeşidi kullanılmaktadır. Dikkat edilmesi gereken nokta kullanılacak tankların plastik olması veya metal ise kaplama yapılmasıdır. Bu süreçi yaptırmayan firmalarda eğer yoğun bir sirkülasyon yok ise asit ömrünü normalde 2 kat daha erken bitirecektir.
  • Mineral asitlerden oluşmuş tipi kaplama sektörünün vazgeçilmez ürünü olmuştur. Kaplama sektöründe yapılan bir diğer yanlışta şudur. Asidik işlem yapılan yer ile işlemi bitmiş ürün yeri arasında bağlantı genellikle kesilmeden durmasıdır. Asit buharından etkilenen işlemi bitmiş ürünler çok kısa sürede tek rar pas oluşturuyor olması ve bu handikapı işletmelerin hala farketmiyor olması sorundur.

Asidik Pas sökücü tüm sektörlerce kullanımına sıkça rastlanmaktadır.

  • Kullanılacak metal yüzey işlemine ve sonraki işlem baz alındığında metallerin yapısı Aluminyum metal çelik gibi kıstaslar ile işlem görecek yüzey iyi belirlenmelidir. İşlem görecek yüzeyin belirlenmesi ile birlikte kullanım şeklide önem arzetmektedir. Çünkü kullanılacak ürün kullanım şekli sonraki işlem baz alındığında metal türevleri ile karşılaştırıldığında doğru ürünü bulmak mümkündür.
  • Makine ve metalcilik sektörü ise 3 işlem metal yüzey hazırlayıcısı olan yağ sökücü pas sökücü fosfat kaplayıcı üçü bir arada ürünümüz METALON adlı ürünümüzü kullanmaktadır. Aynı zamanda iki işlemi bir arada yapan yağ sökücü ve fosfat kaplama ürün kullanımı mevcuttur bu ürün ise paslı yüzeylerde kullanılmaz sadece yağlı veya temiz yüzeylerde fosfat kaplama amaçlı kullanılmaktadır.
  • Konsantre Asidik pas çözücü endüstriyel kimyasal yüzeyde hızlı reaksiyon gösteren ürünlerdir. Kullanım sonrası belli tedbirler alınmaması durumunda yüzey çok kısa sürede tekrar pas yapacaktır. Bu nedenle pas sökücü kullanılacak ortam belirlenmeli ve pas sökücü kullanımı ortam ve yüzeye göre doğru ürün kullanılması durumunda sorunsuzca halledilmiş olacaktır. Asidik pas çözücü ürünlerde standart iş güvenlik önlemleri alınmalıdır.
  • Doğada biyolojik parçalanır tipte olmasına rağmen sektör gereklilikleri ve ticari uyum için asidik pas çıkarıcı ürünümüzün ucuz versiyonları da mevcuttur.
  • Asidik pas çözücü kimyasal endüstriyel ürünümüz 30 lt, 210 lt, 1000 litrelik tanklarda satışı mümkündür.
  • Lütfen istediğiniz ürünün msds ini inceleyerek karar veriniz.
  • Teknik olarak asidik pas çözücü ile ilgili danışmak isterseniz lütfen iletişim linki yardımı ile bizimle irtibat kurabilirsiniz.
Son güncelleme tarihi :06.10.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan