Süt işleme tesislerinde ısıtma kazanlarında yüksek ısılardan dolayı oluşan kirecin çözülmesi için kullanılan kireç sökücü ürünlerden sonra kullanılan koruyucu ürünlerdir. Sistemde ısı kaynaklı kireç oluşumunu önleyici ürün adı Kireç önleyici Protective beraber tanıyalım.

Kireç Önleyici Anti-Calc-PROTECTIVE Neden kullanılır.

Isıtma ve soğutma sularında sistemsel olarak kireç oluşumunun önüne geçilmesinin ve sistemin korunmasının çok büyük önemi vardır. Sistemde kireç sorunu çıkmadan önlem almak gerekir. Çok da maliyeti etki eden oluşumlar değildir aslında. Fakat bizdeki işletme mantığı öldürünceye kadar kullan sorun çıkarsa çözüm ara mantığı olduğu için burada sürekli hep aynı hata ile karşılaşılmaktadır. Kireç sistemlerimizdeki ısı maliyetini artıran en önemli etkendir. Bu nedenle inhibitörlü kireç sökücü Min50-H kullanımı sonrası mutlaka kireç önleyici kullanılmalıdır.
Kireç önleyici Anti Calc System Protective

Kireç önleyici PROTECTİVE nasıl Kullanılır

Kireç oluşumunu anlamadan bu yazıyı çok anlayacağınızı düşünmüyorum. Bu nedenle öncelikle kireç sökücü sayfasını okuyunuz çünkü başka türlü anlamanız pek olası değil. Sanayideki kireç evdeki çamaşır makinesi rezistansı na benzemez. Evinizde rezistansı değiştirip sorundan kurtulabilirsiniz fakat bu sistemlerde öyle bir şansınız yok. Ya sistemi temizleyeceksiniz yada sistemi yenileyeceksiniz. Bu nedenle su sertliğiniz ölçümü ile başlayan süreçte su ilavelerine istinaden ölçümün verdiği aralıklarda günlük haftalık veya su kaplamalarınıza göre aylık dozajlar halinde kullanmalısınız. sisteminizi göre kireç önleyici seçimini unutmayın her kireç önleyici her sisteme olmaz bilginiz olsun.
Kireç sökücü ürünlerin tamamı asit bazlıdır ve su sistemleri ve tanklarda korkunç tahribatlara yol açarlar özellikle bilinçsiz tüketicilerin temizliği taş asidi ile yaptığını düşünürsek yıllardır temizlenmeyen sistem ve kireç oluşurken metali yemesinden dolayı patlamalar yaşanabiliyor burada kullanılması gereken ürünlerin dünya standardı asit oranı belli yüzdelerde olması ve metal koruyucu inhibitörlerin kullanılması zorunluluğu vardır.
işletmeler bunları atlar ve sistem 20 yıl gidecek ise kireç sökücü Min50 ürünü her yıl kullandığı için ve bu sistemler buhar ve basınç gördüğü için 5 yılda ömürleri biter. Bu nedenle endüstriyel kullanımı çok önemlidir kireç önleyici ürünün protective. Protective kullanım alanları tüm ısıtma soğutma sistemlerinde kullanılır.
Kireç önleyici Protective Kullanım şekli : toplam suyun 1000 de biri kadar ilave edilir ve günlük kayıplarına göre.
Protective adlı ürünümüzü kullanmadan önce sistem su sertliğinin ölçümü yapılmalı ve sistem dozaj miktarı belirlenmelidir.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :18.01.2017