Süt işleme tesislerinde kullanılan süthane kireç çözücü üründür. Gıda tüzüğüne uygun üretilmiş nitelikte kokusuz ve renksiz bir üründür. Ph değerleri ve kalsiyum kirecindeki yüksek performansı sayesinde sektör tarafından ilk tercih edilen ürünlerdendir.
Kireç sökücü, çözücü limesutsol

Kireç sökücü, çözücü limesutsol nedir

  • Kireç sökücü; limesutsol süt hanelerdeki kazanların içerisindeki süt taşlarını temizlemek için üretilmiştir. Kireç çözücü ısı hatlarındaki kireçler ve piramitleşmiş süt taşları vb oluşumların kolayca çözülüp sistemden uzaklaştırılması için üretilmiş bir üründür.
  • Kireç sökücü limesutsol kulanılarak sistemdeki tüm kireç ve kalker oluşumları çözülür.
  • Kireç çözücü limesutsol sistem soğuk veya sıcak her iki şekilde de kullanılır. Sistem gereksinimi önemli değildir tüm sistemler için uygundur.
  • Süt dolaşım tanklari ve süt sistemlerindeki taşlaşmalar için kullanılması gerekmektedir. Sistemler temizlenmediği sürece Sistemde biriken süt taşları daha sonra sökülmesi imkansız bir hal alır. Neticesinde sistem tamamen kullanılmaz hale gelir. Bunun önüne geçilmesi için süt taşı temizleyici ve süt taşlari için kullanılan kireç sökücü ürün kullanılmalıdır.

Kireç sökücü limesutsol nasıl kullanılır

Sistem büyüklüğüne göre manuel veya sirkülasyon pompası ile tüm sistem içerisinde belirli bir süre dolaştırarak kullanılır. Sistem büyüklüğü önemli olmaksızın tüm sirkülasyon pompaları ile uyumlu çalışmaktadır. Sistem ilavesi ile birlikte dolaşımla sistemdeki kireç kalker ve silis oluşumlarını kireç çözücü çamur haline getirir. Çamur haline gelen oluşumların sistemden atılması çok daha kolaydır. Parça parça gelmiş olsa idi sistem tıkanabilirdi unutmayın. Sisteminizdeki hiçbir plastiğe veya metale zarar vermez. Çok eski sistemlerde dikkatli kullanılması gerekir. Çünkü kireç ve kalker oluşumları boruyu delmiş ve tıpa vazifesi görüyor olabilir. Yüzeyde kireç söküldüğü an bu delikler açılacaktır. Bu nedenle sistem kontrolünde gözden kaçırılmamalıdır.
Dikkat : Süt ve gıda sistemlerinde kireç temizliği yapılırken yapılan en ciddi hatalar ürün seçimleridir. Genellikle sistem tıkanmaları parça olarak sökülen ürünlerden kaynaklanır. Yanlış ürün seçimi veya aşırı köpüren malzemeler sistemi çaışmaz hale getirebilir. Bu neden ile yüksek gaz çıkışlı ve kokulu ürünleri tercih etmeyiniz.
Kireç sökücü limesutsol satış ve ambalaj şekilleri
  • 30 litre Kireç sökücü pe bidon
  • 210 litre Kireç sökücü varil
  • 1000 litre Kireç sökücü IBC tank
  • 16000 litre Kireç sökücü Tanker ile satışları mümkündür.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :18.01.2017