İspirto oda sıcaklığında sıvı olarak bulunan genellikle temizlik işlerinde ve yakıt olarak kullanılan yanıcı ve zehirli bir kimyevi maddedir. Tıp alanında dezenfektan sanayide ise çözücü ya da temel madde olarak kullanılır. Beyaz ispirto olarak bilinen kimyasal çeşitleri ve açıklamalarını aşağıda bulabilirsiniz.
Beyaz ispirto

Beyaz ispirto nedir tanımı ve farklılıkları

Beyaz ispirto yurt dışında standart solvent olarak bilinir bir diğer adı white spirit dir bildiğiniz tiner. Ülkemizde ise etil alkol veya etanol gıda alkolü denature alkol olarak bilinmektedir. Değişik renkler de bulunmaktadır genellikle mavi mor veya beyaz ispirto olarak bulmak mümkündür. Renklendirme yapılmayan ürün ise piyasada beyaz ispirto olarak bilinmektedir. Değişen alkol oranın da satılmaktadır araştırma yapmadan önce bunların bilinmesi gerekmektedir.Beyaz ispirto istediğiniz renk ve istenilen yüzde ile tedarik edilir. Yurt dışında bilinen adıyla arıyorsanız bu ürünü.
 1. White spirit
 2. CAS Number: 8052-41-3
Şayet ülkemiz içinde bir ihale veya devlet kurumu için beyaz ispirto arıyorsanız. İngilizce olarak adlandırılması ethanol olarak geçmektedir.
İngilizce diğer isimlerini merak ediyorsanız: Absolute alcohol, alcohol, cologne spirit, drinking alcohol, ethylic alcohol, EtOH, ethyl alcohol, ethyl hydrate, ethyl hydroxide, ethylol, grain alcohol, hydroxyethane ve methylcarbinol.
 1. Kimyasal Adı: Etanol
 2. Diğer adları Etil alkol, bitkisel alkol, hidroksitan ve EtOH
 3. CAS numarası: 64-17-5
 4. Yoğunluk: 0.789 g/cm³, sıvı
 5. Suda Çözünürlük: Tamamıyla
 6. Ergime noktası: −114.3 °C (158.8 K)
 7. Kaynama noktası: 78.4 °C (351.6 K)
 8. Viskozite: 1.200 cP 20 °C de

Beyaz ispirto ile ilgili bilmeniz gerekenler

Yüksek oranda yanıcı ve parlayıcı çok tehlikeli bir maddedir bu nedenle satılması ve sevk edilmesi oldukça sorunludur. Bu nedenle tedarik taşıma ve depolaması bir çok risk ve izin barındırmaktadır. Bu nedenle stoklarımızda bulundurmuyoruz ancak sipariş üzerine tedarikini sağlayabiliriz. Satın alma yaparken dikkat edeceğiniz bir çok özellikten bazılarını sıralayalım.
 1. Öncelikle gıda uyumlu olup olmaması önemlidir.
 2. İçeriğinde içilebilir sahte alkol ve sahte içki üretiminde kullanılmasın diye katkılar vardır.
 3. Madde içinde ki katkılar yapacağınız test veya işleme uygun olmalıdır.
 4. Gıda uyumlu olan ürünler için de yine katkı vardır bu nedenle içerik katkılarını sorgulayınız.
Satın alma ve sevk esnasında gerekli belgeler ve etiketleme için destek alınız. Kara yolu taşımacılığı için gerekli taşıma evrakları ve sevk belgeleri gereklidir. Lütfen tehlikeli madde taşıma kanununa uygun taşıyıcılar ile irtibata geçiniz. Firmamız sevk ve nakline karışmamaktadır.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :20.04.2017