Endüstriyel ısıtma soğutma sistemleri başta olmak üzere konsantre kireç sökücü ürünler sektörel olarak su sistemlerinde kullanılır. Soğutma veya ısıtma sistemlerinde ve evsel kullanımlarda karşımıza çıkar. Oldukça çok çeşitli ham madden konsantre inhibitörlü kireç çözücü üretmek mümkündür. Endüstriyel inhibitörlü kireç sökücüler 2 tipe ayrılır hassas metal olan sistemler ve olmayan sitemler. Burada kireç çözücü içeriğinde inhibitör işe yaramaz. Bakır yada alüminyum olan bir sitemde kireç sökücü içindeki inhibitör kullanmak önemlidir. Ama daha önemli olan inhibitörlü kireç çözücüler içinde kullanılan asitin çeşidi ve karışım türevidir. Kireç sökücüler içinde kullandığınız asit bu metallere uyumlu değil ise inhibitör hiçbir işe yaramaz. Sistem bilginiz yok ise her sistem için kullanılabilen endüstriyel konsantre güvenli kireç sökücü MiN50-SAFE kullanınız. Bakır ve alüminyuma zarar vermeyen konsantre kireç çözücü kimyasal tipidir.
Kireç çözücü

Konsantre Kireç sökücü ve inhibitörlü kireç çözücü nedir?

Endüstriyel kireç sökücü çeşitleri endüstriyel sanayide su sistemlerinde kullanılır. Aynı zamanda su taşıma hatlarında klimalarda ısıtma soğutma sistemlerinde buhar kazanlarında ve çiller sistemlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Konsantre kireç sökücü ürünler sanayide birçok asit türevi ile formülüze edilmektedir. Fakat tercih edilmesi gereken ürünlerin sistemdeki metallerin tam bilinmesine göre formülüze edilmiş konsantre kireç çözücü ürünler tercih edilmelidir. Yani kullanılacak endüstriyel kireç sökücü bütün metallerin bakır, pirinç ve alüminyum gibi cinslerine göre konsantre kireç çözücü formülüze edilmelidir. Konsantre kireç sökücü belirtilen metallere zarar vermeden kireci de söke bilmelidir. Sistemsel kullanımları periyodik bakımları ve kullanılacak ortama göre de konsantre kireç sökücü formülasyonları mümkündür.

Konsantre Kireç çözücü ve inhibitörlü kireç sökücü kullanmadan önce Kireç Nasıl oluşur?

Su içerisinde bulunan Kalsiyum ( kalsiyum karbonat, CaCO3 ), Magnezyum ( magnezyum karbonat MgCO3 ) sıcak soğuk dengesi bozulduğu anda belli ısılarda kristalize olur. Kireç oluşumu bu aşamada meydana gelir. Yani şu anlama gelir. Suyu istediğiniz kadar filtre edin istediğiniz kadar yumuşatın istediğiniz tüm dış varyasyonları deneyin. Ters ozmos sisteminden tutun iyon tutucu sistemlere kadar mıknatıs sistemlerine kadar hepsi aslında su sistemlerinde kireç oluşumunu önlemeye yetmez.
Çünkü :Kireç sıcak suyun 30 derece ve üstü sıcaklıklarda soğuk metal ile teması esnasında oluşur. Kalsiyum (kalsiyum karbonat, CaCO3), Magnezyum (magnezyum karbonat MgCO3) su soğukken suda çözünmüş halde kalır. Fakat su ısındıkça bu maddelerin bir kısmı kristalize olup katı şekle dönüşmesi ile kireç oluşumu başlar. Kireç oluşumları su sıcaklığı yaklaşık 28°C - 40°C civarında başlar. Su ısısı ne kadar artar ise kireç oluşumu’da aynı hız ile artmaya devam eder. Su ısındıkça Sadece kendisi buharlaşır. Su içerisinde katılaşan (kalsiyum karbonat, CaCO3), Magnezyum (magnezyum karbonat MgCO3) mineralleri sistem içerisinde kalır. Siz su kayıplarında su ilavesi yapar iken aynı sisteme kireç ilavesi’de yapmış olursunuz. Kireç oluşumu aynı anda meydana geldiği yerler evimizdeki çaydanlıklar, buhar kazanları, buhar jeneratörleri ve su soğutma kuleleridir. Su ısınmaya başladığında kireç oluşumu ve buharlaştığında kireç kalıntıları sistemde bulunur. Kireç oluşumu ve kireç temizliği ile ilgili çözümler sanayi dalları ve sanayi tesisleri için değişkenlik göstermektedir. Kireç ile mücadelede başlıca yol suyun içerisine katkılardan geçer. Yani sistem suyuna direk önleyicilerin ilavesi veya içeriye giren suyun iyonize edilmesi yöntemleri ile mücadelesi mümkündür. Burada ilave edilecek ürün su içerisindeki(kalsiyum karbonat, CaCO3), magnezyum (magnezyum karbonat MgCO3) iyonlarını bağlayıp kireç oluşumunu ısı içerisinde izole etmelidir . Sistem suyuna sürekli dozajı şarttır. Ürünün sistem kurulumu gerektirmez. Bir pompa yardımı ile sistem suyu kaybı ve ilaveleri hesaplanarak sisteme kireç önleyici olarak ilave edilmesi gerekir.
kireç sökücü

Konsantre Kireç sökücü ve inhibitörlü kireç çözücü kullanımları sisteme göre

Endüstriyel Kireç sökücü sistem özelliklerine göre içeriğindeki asit çeşitleri ve kullanılacak yüzeylere göre türleri belirlenmiştir. Su sistemlerinde ve buhar sistemlerinde eşanjör olmayan sistemlerde konsantre kireç sökücü türevi farklıdır. Hassas metallerin olduğu yüzeydeki endüstriyel kireç sökücü türü farklıdır. Hassas metaller için üretilen konsantre kireç çözücü ürün her sistemde kullanılabilir. Fakat normal sistemler için kullanılan konsantre kireç sökücü hassas metallerin olduğu sistemlerde kullanılamaz. Su sistemlerinde konsantre kireç sökücü kullanılmadan önce bazı değerlere dikkat edilmelidir. Su dolaşım seviyesi netleştirilmelidir. Sistem doluluk ile su dolaşım seviyesi farklıdır. Karıştırmayınız konsantre kireç sökücü kullanımınız bu karışıklık ile 3 kat artabilir. Uçak ve benzeri yerlerde kireç sökücü kullanımları farklılıklar gösterir.

inhibitörlü Kireç sökücü Alüminyum ve bakır hassas metal bulunan sistemler için konsantre kireç çözücü MİN-50H

Sistem özellikleri kontrol edilir. Sistemde bulunan metaller galvaniz kaplı, eşanjör ve alüminyum plakalar bulunan sistemler. Yada bakır veya pirinç borular bulunan sistemler ise konsantre bakır kireç sökücü MİN-50H adlı ürünümüz kullanılır. Sistem suyu miktarı ölçülmeli ve dolaşım miktarı kesin olarak belirlenmelidir. Daha sonra uygun dozaj miktarı ile sisteme verilerek güvenle dolaştırılması yapılmalı. Hassas metal konsantre kireç sökücü ürünler çok daha güvenlidir. Sistem bilginiz yok ise kesinlikle hassas metal konsantre kireç çözücü önerilir.

Endüstriyel Kireç sökücü Min50 ürünlerinin kireç çözücü olarak kullanımı

Konsantre kireç çözücü ürünler sistem su miktarı hesaplanmalı ve sistem dolaşım miktarına düşürülmelidir. Yani sisteminizde 10 ton su var ise sistem dolaşım miktarı ortalama 1500 veya 2000 kg gibidir. Sistem üreticiniz ve kazan imalatçınız ile görüşüp net sistem dolaşım miktarınızı öğrenebilirsiniz. Konsantre kireç çözücü kullanımı sistem dolaşım miktarı suyunun % 10 u kadardır. Konsantre kireç çözücü belirtilen oranda ilave ile gerçekleştirilmelidir. Yani kısaca sisteminizde ortalama 1500 kg su var ise 150 kg konsantre kireç çözücü kimyasal ilavesi yapılır. Sistemde Konsantre kireç sökücü ortalama 6 saat süresince dolaştırılması yapılmalı. Sistemde dolaşım esnasında seçilecek konsantre kireç çözücü nün en önemli özelliği şudur. Kireç yosun ve diğer elementleri parça parça sökmesi tercih edilmez. Çünkü konsantre kireç sökücü çözdüğü parçalar çamurlaşma olmamış ise sistem tıkanıklıklarına sebebiyet verir. Bu nedenle sistemde kullanılacak konsantre kireç çözücü ürün sistemdeki kireç pas yağ veya yosun tabakalarını çamur haline getirmelidir. Sistemde tıkanıklık yaratmadan çözmeyi sağlaması en önemli unsurdur.

Konsantre Kireç sökücü ve kireç çözücü ürünlerin risk ve güvenlik tanımları

Endüstriyel kireç çözücü, sökücü ürünler genellikle asit bazlıdır bu nedenle buharının solunmaması el ve cilt temasından kaçınılması gerekmektedir. Ürün alımı yapılırken sistem risk tayini yapılmalı ve özel katıklar içeren koruyucu inhibitörler ile kombine formülasyonlar tercih edilmelidir. Standart kullanımlarda ürünün sistemden çıkışından sonra sisteme su ilavesinde gerekli korozyon önleyici katıkların ilavesi gerekiyor ise yapılmalıdır. Kullanılan konsantre kireç çözücü, sökücü ürün eğer pasivasyon yapılması gerekiyor ise uygun pasivasyon çözeltisi kullanılana asite göre değişmektedir. Sistem boşaltılmadan yada sistemde % 10 un altında konsantre kireç çözücü, sökücü var ise pasivasyon riskli konuma gelmektedir. Aşırı gaz çıkışı ve sistemde gaz sıkışmalarından kaynaklanabilecek sorunlar delinmeler ve sistemin kullanılmaz hale gelmesi olasıdır. Eski sistemlerde konsantre kireç çözücü kullanımı önerilmemektedir. Çünkü sistem kireç ile delinen yerler tıkandığı için kireç sökülünce eski sistemler su kaçırmaya başlayacaktır. Sistem analizi tam yapılmalı ve doğru ürün uzmanlar tarafından seçilmelidir.

Konsantre Kireç sökücü msds ve kireç çözücü sds.

Endüstriyel konsantre güvenli kireç çözücü ürünler onaylı sds veya msds bilgileri TSE onaylı msds yazıcıları tarafından yazılmış olmalıdır. Farklı kalorifer petek kireç temizleyici ve çeşitleri ile ilgili sds leri isteyiniz. Kireç çözücü ürünlerde belirtilen uyarı ve risk ibarelerine uyunuz. Kireç sökücü uygulama esnasında seçilecek pompa ve güvenlik ekipmanlarına özen gösteriniz. Uygulama esnasında kireç çözücü ph ları kontrol edilmelidir.

Kireç çözücü ürünlerin fiyatı ve ambalaj ticari takdim şekilleri

Bazı ürünlerin ütü kireç sökücü gibi bazı ürünlerde toz kireç sökücü türleri vardır detaylı bilgi alınız. Uçak kireç sökücü toz ürünler de ambalaj bilgileri farklıdır. Kireç sökücü fiyatları 5.00 TL den başla. 115,00 TL arasında konsantre kireç çözücü fiyatları değişmektedir. Kireç çözücü ürün özellik ve içeriğine göre kirec sökücüler fiyatları farklılıklar gösterebilir. Kireç çözücü içerik de kullanılan inhibitör ve uygulama asit fiyatı değiştirmektedir.
  • Küçük sistemler için konsantre kireç çözücü 30 kg pe bidon şeklinde inhibitörlü kireç sökücü alınabilir.
  • Orta sistemler için konsantre inhibitörlü kireç çözücü 210 kg varil konsantre kireç sokucu satın alınabilir.
  • Büyük sistemler için konsantre kireç çözücü 1000 litre IBC tank olarak sipariş verilebilir.
  • Toptan konsantre kireç çözücü alımları 16000 kg tanker şeklinde konsantre inhibitörlü kireç sökücü endüstriyel kullanıma sunulmuştur.
Diğer ürünlerimizde sizlerin aradığı ürünler olabilir. Sistemsel veya fabrikanızda yağ temizliklerini Boyaya ve epoksiye zarar vermeyen yağ sökücü ile yapabilirsiniz. Sistemlerinizde veya metaller iniz de pas var ise pas sökücü ürünlerimiz ile çözüm bulabilirsiniz. Boya yenileme veya eski boya sökmek için boya sökücü ürünlerimizi kullanabilirsiniz. Boya yapmadan önce boyanın daha kaliteli olması için metal Yüzey hazırlayıcı ürün kullanmanız gereklidir. Zemine dökülmüş veya kazara dökülmüş yağ ve yağ atıkları için ağır yağ sökücü ürün kullanmanızı öneririz. Kazara boru veya yanlış yere dökülen beton veya çimento atıklarını beton sökücü ürün ile temizleyebilirsiniz. Eski bakır veya üretimde kullandığınız Bakırları bakır parlatıcı ile eski haline getirebilirsiniz. Kumaş üretimi esnasında karşılaştığınız leke ve yağları leke sökücü ile temizleyebilirsiniz. Mutfaklarınız da kullandığınız temizlik ürünü bulaşık sıvısı ve benzeri ürünleri endüstriyel mutfak hijyen ve temizlik ürünleri temin edebilirsiniz. Çalışma esnasında el ve cilt için yağ sökücü ürüne ihtiyaç duymanız halinde el temizleme kremi satın alabilirsiniz. Genel hijyen ve dezenfeksiyon ürünleri ile ilgili genel temizlik ve hijyen ürünleri grubumuzdan çeşitlere bakabilirsiniz. Fabrikanız otopark yol ve zeminler için buz çözücü Antifriz ürünleri aradığınız kalite ve fiyat aralığındadır.
Son güncelleme tarihi :12.09.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan