Metal koruyucular ve türevleri

Özellik olarak

  • Vax esaslı pas koruyucular
  • Slikon türevi pas koruyucular
  • Yağ türevi pas koruyucular
  • sistem pas koruyucuları.

 

Vaks türevi pas koruyucular sektörel olarak uçucu olarak bilinen metal üzerinde film tabakası bırakan ürünlerdir. (aktif koruyucusu solvent bazlı ise sentetik aktif koruyucusu su bazlı olanlar ise isefny olarak geçerlidir.

Vaks türevlerinin kullanım alanları genelde metal sektöründe (KISA MESAFE SEVKİYATLAR İÇİN KULLANILABİLİR) KORUMA ÖMRÜ EN FAZLA 2 HAFATA STANDART OLARAK KORUMA yaz aylarında ise sire dört haftaya çıkmaktadır. fakat bir film tabakasıda olsa üzerinde mutlaka yağ (d.c.ı) tabakası bırakır belli bir süre sonra yağ tabakası temizlenmez ise metalin ısısı eksi bir olduğundan belirli bir süre sonra pas oluşumu hızla tekrar başlar. Demir için uygun değildir daha çok çelik ve A metal grubu türevler için uygun bir üründür.

Vax esaslı ürünler kısa dönem metal koruma ile ilgili etkili çözümlerdir fakat denizaşırı veya uzun süreli koruma için fe denetimi ve nötralizasyonu olan polimeric yapıda ürünler tercih edilmelidir dış etken koruması veya iç etmen koruması birlikte sunan ürünler kullanılmalıdır.

İçerik olarak amin konjektinde polimeric karışımlar pas ve korozyon kontrolünde risksiz bir ürün olacaktır.

Son güncelleme tarihi :19.04.2011
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan