Boya sökme sonrası koruyucular
Boya sökme sonrası koruyucular boya sökümü yapan firmaların en büyük problem boyası sökülen parçaların pas yapmasıdır. Pas ve oksit oluşumunu geciktirmek ve oluşmasını önlemek amaçlı bir ürün kullanılması gerekir. Bu ürün yağ veya nitrat bazlı olamaz. Çünkü daha sonra yapılacak işlemlerde sorun ile karşılaşılması kullanılacak ürün ile doğru orantılıdır. Alkali ürünler ile nötürleme yapılması da işlemi genelde çözmez. hatta alkali ürün uygulamalarından sonra pas oluşumu daha fazla artmaktadır. İşte bu nedenden dolayı boya sökücü sonrası bu pas önleyici su bazlı sıvıya ihtiyaç duyulur.
Boya sökme sonrası korozyon önleyici

Boya sökme sonrası koruyucular ürün kullanımı

Boya sökme sonrası koruyucular pas önleme ve pas geciktirme ürünleri yapısı gereği malzemeyi dış ortam ile uyumlu hale getirme eğilimindedir. Boya sökme sonrası metal boyanmayacak veya sevke dilecek ise metalin pas yapma riskine kullanılır. Pasa karşı pas korucu ve korozyon önleyici olarak kısa süreli koruma için üretilen su bazlı pas koruyucu ürünümüzdür. Korozyon önleyici her tür metalde pası önler. Üzerinde katman bırakmaz. Boya sökücü jel sonrası koruyucu yağ veya silikon bazlı olmayan su bazlı pas önleyici nitrit ve nitrat içermez. Su bazlı pas geciktirici ürünümüz half metal guarder. Boyası sökülen yüzey dış etkenlere açık hale geldiği için metallerde korozyon oranı çoğalmaktadır. Bu nedenle kullanılacak ürünler bu korozyonu geciktirmeye yönelik ürünlerdir.
Boya sökme sonrası pas önleyici

Boya sökücü sonrası korozyon önleyici ve pas önleyici nasıl kullanılır.

Durulama veya son yıkama suyuna ilave edilerek metaller yıkanır. Daldırma banyosu yardımı ile kullanılıyor ise ilave edilecek miktar su değişim veya ilavelerine göre yapılmalıdır. Uygulama esası içerik oranları ve su ilaveleri ortalama netleştirilmelidir. Bu netleştirme neticesinde hangi sistemde kullanılıyor ise buna göre ilave yönergesi izlenmelidir. İlave oranları sizlere uygulamanıza göre çizelge halinde verilecektir. Daha sonradan yapılacak boya veya kaplama işlemine etki etmez. İstediğiniz şekilde boya veya kaplama prosesin ize alabilirsiniz. Kokusu sizi asla rahatsız etmez. Su ıslah malzemelerinin tamamı ile direk uyumludur. Sıcak veya soğuk olarak tüm sistem ve proses lerde rahatlıkla güvenle kullanabilirsiniz.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :26.10.2017