Araç, oto ve arabaların motorlarının temizliği için üretilen Endüstriyel yağ sökücü Motorixir motor temizleme ürünümüzdür. Araç motorları için üretilmiş yağ çözücü bir üründür. Motor yağ değişimi esnasında yağ değiştirmeden önce yağ haznesi temizliği için kullanılır. Aynı zamanda motor dış kısım temizliğinde de kullanılabilen güçlü yağ sökücü araç motoru temizleme üründür.

Yağ sökücü motorixir Motor Temizleme Özellikleri

Yağ sökücü ve yağ çözücü Motor Üretim, bakım ve tamir servisleri için yağ temizleme sıvıları ve özellikleri. Motor temizliğinde üretim esnasında işlenen parçaların yağ temizliğini çok titiz bir şekilde yapılması gerekmektedir. Motor temizleme dikkat nedeni motor monte edildiğinde dişliler ve pistonlar yerine oturduğunda artık müdahale şansının olmamasıdır. Motor yağ temizleyicinin yağ temizleme özelliğinin çok üst düzeyde olması gerekir. Granül bırakmayan su bazlı olmayan bir motor temizleyici yağ temizleyici olmalıdır. Aynı zamanda kopmuş çapakların da üzerinden alınmasını sağlamalıdır. Bunların yanı sıra motor temizleme 60 ile 90 derece yani motorun ilk çalışma derecesine uygun olması gereken katıklar içermelidir.

Endüstriyel Yağ sökücü Motorixir Araç motoru temizleme Nasıl kullanılır

Araç motoru temizleme monte vaziyette motorun yıkanması yani araç servisleri ve araç yıkama firmaları için motor temizleyici ve bakım için kullanılacak ürünlerdir. Motor sıcak veya soğuk olarak yıkayacak yağ sökücü ürünler farklıdır. Motor sıcak iken kullanılacak araç motor temizleme yağ temizleyici ürün su bazlı olmamalıdır. Çünkü motor blokunun çatlamasına sebep olacaktır. Bu çatlağı motor sürüşünde hemen anlamayabilirsiniz. Fakat motor çalışmaya başlar iken veya yolda iken aniden durur ve çok büyük felaketlere sebep olabilir. Bu nedenle eğer motorunuzu soğutmadan yıkatıyor veya bir servis olarak motor yıkamayı anında yapıyor iseniz. Mutlaka Motor blok koruyucu katkı içeren su bazlı olmayan yağ sökücü olmalıdır. Araç motor temizleme ısıda yalıtkan olan 60 ile 140 derece arası dayanabilen yağ sökücü olmalıdır. Araç motor temizleme yanıcı olmayan yağ temizleyici ve kokusu ile insanı rahtsız etmeyen ve insan sağlığı riski olmayan yağ sökücü kullanılmalıdır. Araç su sistemine yanlışlıkla konulan yağ için özel yağ temizleyici kullanılmalıdır. Su ve yağ ile karışabilen fakat köpürmeyen ürünler tercih edilmelidir. Ürün içeriğinde kostik ve alkali kimyasallar olmamalıdır.

Motor Temizleme ve Motor Yağı Temizleme Nasıl Yapılır

Motor temizleme işlemleri ve motor yağı temizleme işlemleri genellikle benzer ürünler ile yapılır. Motor yağları özellikleri gereği zor yağlardır. Bu nedenle kullanılacak motor yağ çözücü üründe önemlidir. Kullanım şekli ve nerde kullanılacağı daha fazla önem arz eder. Direk motor üstünde kullanılıyor ise ürün farklıdır. Motor soğutma suyuna karışmış ise motor yağı temizleme yöntemi farklıdır. Motor temizleme ürünleri bir kaç tipdir. Karşılaştığınız soruna göre lütfen ürün isteyiniz. Doğru sorunu iletirseniz mutlaka doğru cevabı alacaksınız.

Endüstriyel Yağ sökücü Motorixir araç motor temizleme spreyi Neden kullanılmalıdır

Araç motor temizleme spreyi motor soğuk iken her türlü motor blok temizleyici yağ alma ürünü kullanılabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli özellik ise motor blokun da granül olarak kalmamasıdır. Aynı zamanda araç motor temizleme spreyi plastik ve metallerin tümü üzerinde korozif veya kromatlama etkisinin olmaması ve plastik türevlerine zarar vermemesi gerekir. Son yıllarda özellikle araç yıkamaların çoğalması ve bilinçsizce tüketilen fırçalı veya fırçasız araç yıkama ürünlerinin kullanılırken dikkat edilmelidir. Araç motor temizleme üzerine istatistiksel olarak eskiden motor bloğu çatlaması ile ilgili meydana gelen araç kazalarında 100/300 e yakın artmasıdır. 100km hız ile gittiğinizi düşünün motor blokunuz çatlasa idi yapacak neyiniz olurdu. Motorunuzun sıcak veya soğuk yağ sökücü çeşitleri ürünler ile yıkanmasına göre ürün seçimine dikkat ediniz.

Araç bakımlarında dikkat edin

Bir diğer özellikte araçların klimalarındaki ani gaz bitişlerinde Yağ temizleyici kullanımı bu işte önemli bir etkendir. Çünkü radyatörler alüminyum’dan yapılmıştır ve kullanılan ürün alüminyum’un üzerinde kaldığında delmektedir. Bu da radyatör arızası ve klima gazının kaçması ile sürekli sorun teşkil etmektedir. Normalde bir çok darbeye dayanıklı alüminyum petek sürekli kullanılan temizleyicinin deformasyonu ile en ufak bir darbede çatlaması ve delinmesi nedeni ile arızalar artmış durumdadır. Lütfen dikkat edelim ve aracımızı yıkamaya verdiğimiz yerdeki aracınızın yıkanacağı ürünün msds ( malzeme güvenlik bilgi formunu isteyiniz) ve burada alüminyum, plastik ve metaller ile ilgili zarar verip vermediğine bakınız.
Son güncelleme tarihi :31.08.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan