METAL YÜZEY HAZIRLAYICI METALON-ATTENTİON

METAL YÜZEY HAZIRLAYICISI BOYA VE KAPLAMA ÖNCESİ METAL HAZIRLIĞINDA OLMASI GEREKEN ÜÇ AYRI İŞLEMİ TEK BAŞINA YAPAR. YÜZEYDEKİ YAĞI SÖKER, PAS VARSA PASI ALIR, YÜZEYİ KONTROLLÜ METOTLARLA AŞINDIRARAK BOYANIN YÜZEYE DAHA İYİ TUTUNMASINI SAĞLAR. BOYA VE KAPLAMA SONRASI YÜZEYİN NEM VEYA RUTUBETTEN DOLAYI KABARMASINI ENGELLEYİCİ DEMİR FOSFAT TABAKASI KAPLAR. YÜZEYDEKİ YAĞLARIN YAPISINI BOZARAK İNAKTİFLERİNE AYIRIR VE YÜZEYDEN TEMİZLENMESİNİ SAĞLAR. YÜZEYDE PAS VEYA KOROZYON OLUŞMUŞSA , PASI VE KOROZYONU SÖKER , BOYA VE KAPLAMANIN DAHA İYİ TUTUNMASI İÇİN YÜZEYİ KONTROLLÜ METOTLARLA MİKROSKOBİK ÖLÇÜDE AŞINDIRIR. FORMÜLÜNDE BİLEŞENLER SAYESİNDE BOYA SONRASI YÜZEYİN NEM VEYA RUTUBETTEN KABARMASINI ÖNLEYİCİ  FOSFAT TABAKASI İLE KAPLAR.BU İŞLEMİ YÜZEYLE REAKSİYONA GİREREK DEMİR FOSFAT AÇIĞA ÇIKARARAK YAPAR. HEM SICAK HEM SOĞUK KULLANIM İMKANI SAĞLAR. ANICI VE PARLAYICI DEĞİLDİR. İNSAN SAĞLIĞINI RİSKE ETMEZ. DOĞADA BİYOLOJİK OLARAK PARÇALANIR. ATIK OLARAK YAĞ ATIKLARI YOK ETME YÖNETMELİĞİNE GÖRE YOK EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR
  • Metal yüzey hazırlayıcı Attention 3 ayrı işlemi tek başına yapar.
  • Metalin üzerinde yağ var ise yağı temizler, yağı söker ve yağı çözer.
  • Metalin üzerinde pas var ise pası söker, pas’ı çözer ve pas’ı temizler.
  • Metalin üzerine atılacak boyanın daha sonra rutubet ve nemden dolayı kabarmasını engelleyici demir fosfat tabakası kaplar.
  • Demir fosfat tabakasını kaplar iken yüzeyi kontrollü metotlar ile aşındırır boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlayıcı zemini hazırlar.
  • Boya ve kaplama öncesi metal yüzeyde yapılması gerek 3 ayrı işlemi tek başına yapar.
  • Endüstriyel kullanım için üretilen boya öncesi metal yüzey hazırlayıcısı Attention.
Son güncelleme tarihi :14.06.2012
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan