Dokuma ve Örme örme makinelerinde bulunan İğne, Tarak, nire ve lamel temizlikleri için üretilen Yağ Sökücü Q-16 ürünümüzdür. Tekstil sektöründe makine ve dokuma parkuru çok önemlidir. Hızlı iş yükü ve buna doğru orantılı gelişen makinelerdir. Peki makinelerin bakımlarını doğru ve zamanında yapıyor muyuz? Bence de HAYIR :).

dokuma makinesi periyodik temizliği

Dokuma ve örme Makinelerinin bakımlarını neden yapmalıyız.

İşleyen Demir Pas Tutmaz unutmayın ama demirin bile bakımını yapmalısınız. Makinelerin bakımı gerçekten çok önemli. gene tekstil sorunları arasında makine bakımları gelir. Makineye yaptığınız bakım kalite kontrol eleman sayınızı düşürecektir. Kumaşlarımız da leke azalmaya başladığın da siz de kalite yönünden ilerlemiş olacaksınız. Çünkü makinede çıkan kumaş ne kadar hatsız ise ustanız o kadar iyi ve işletmeniz o kadar stabil çalışıyordur. Tamamen bitirmek mümkün mü tabi ki hayır.fakat yok denecek kadar azaltmak sizin elinizde.
Nire Temizliği Gücü teli temizliği

Dokuma ve örme Makinelerinin Q-16 ile temizlik nasıl yapılır.

Kullanım şekli: Monte veya demonte vaziyette iken temizlik yapılabilir. Püskürtme aparatı ile 20 cm civarı uzaklıktan püskürtme uygulanan bir üründür. Yanıcı parlayıcı ve patlayıcı değildir bu nedenle güvenlik tedbirleri sıralaması düşüktür. Makine ve techizat boyalı veya boyasız tüm aksamlarda kullanılır. Lamel, nire, iğne veya tarakları monte haldeyken veya de monte haldeyken temizleyebilirsiniz.
Lamel Temizliği
Monte haldeyken temizlik : Hava tabancasına konulan Q-16 temizlenmesi istenen makine aksamlarına sıkılır. Bu sıkma şekli ilk önce yatay şekilde daha sonra dikey şekilde 10 veya 20 cm uzaklıktan yapılmalıdır. Makine çalıştırılır ve dokuma devam ettirilirken yapılan bu işlem kumaş vasıtası ile yağ ve kirlilik giderilir. Ortalama kumaş kaybı 3 veya 4 metre olacaktır muhtemelen simsiyah bir kumaş gelecektir. Bunu periyodik olarak yapmak gerekecektir.
Makine tarak temizliği
De monte haldeyken makine nasıl temizlenir: Makine parçalarının içine atılacağı bir havuz oluşturulabilir. Makine parçalarını püskürtme aparatlar vasıtası ile temizlenmesi sağlanabilir.  Tekstil sektörü için geliştirilmiş hareketli aksam lamel, nire, tarak, yağ sökücü ve yağ çözücü ürünüdür. Lamel nire tarak ve hareketli aksamalr için ürün çeşitlerinden birisidir. Sorun yaşanılan yada periyodik bakım yapılan zamanlarda kullanılır. Kumaşın lekesiz çıkması ve makinenin hareketli aksamlarının daha uzun süre kullanılması için gereken bir üründür.
Tarihi dokuma makinesi
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan