Lamel temizleme, tarak temizleme, iğne temizleme ve gücü temizleme neden yapılır. Dokuma ve örme örme makinelerinde bulunan iğne, Tarak, nire temizleyici ve lamel temizlikleri için üretilen yağ sökücü Q-16 ürünümüzdür. Tekstil sektöründe makine ve dokuma parkuru çok önemlidir. Hızlı iş yükü ve buna doğru orantılı gelişen makinelerdir. İşletmenizde lamel temizleyici, nire temizleyici, tarak temizleyici veya iğne temizleyici kullanılıyor mu. Peki makinelerin bakımlarını doğru ve zamanında yapıyor muyuz? Lamel temizliği, nire temizliği, tarak temizliği veya iğne temizliği yapılıyor mu. Bence de HAYIR :).

Tarak temizleme, lamel temizleme ve nire temizleme bakımlarını neden yapmalıyız.

lamel temizleme
İşleyen Demir Pas Tutmaz unutmayın ama demirin bile bakımını yapmalısınız. lamel temizliği yapılmalıdır. Nire temizliği yapılmalıdır. Dokuma makinelerinde iğne temizliği yapılmalıdır. Makinelerin bakımı gerçekten çok önemlidir. Genel tekstil sorunları arasında makine bakımları gelir. Makineye yaptığınız bakım kalite kontrol eleman sayınızı düşürecektir. Kumaşlarımız da leke ve leke sökücü kullanımı azalmaya başladığın da siz de kalite yönünden ilerlemiş olacaksınız. Çünkü makinede çıkan kumaş ne kadar hatasız ise ustanız o kadar iyi ve işletmeniz o kadar stabil çalışıyordur. Tamamen bitirmek mümkün mü tabi ki hayır. Lamel temizleme, nire temizleme, tarak temizliği veya iğne temizleme ile yok denecek kadar azaltmak sizin elinizde. Tekstil tarak temizliği ve nire temizliği yapmadan bu işlemler oldukça zorlu olacaktır.

Q-16 ile lamel temizleyici, tarak temizleyici ve nire temizleyici olarak nasıl kullanılır.

Nire Temizleme Gücü teli temizleme
Kullanım şekli: Monte veya demonte vaziyette iken lamel temizliği yapılabilir. Tarak temizleme püskürtme aparatı ile 20 cm civarı uzaklıktan püskürtme uygulanan bir üründür. Tarak temizleyici yanıcı parlayıcı ve patlayıcı değildir bu nedenle güvenlik tedbirleri sıralaması düşüktür. Lamel temizleyici, tarak temizleme makine ve teçhizat boyalı veya boyasız tüm aksamlarda kullanılır. Lamel temizliği, nire temizliği, iğne temizliği veya tarakları temizlemek için monte haldeyken veya de monte haldeyken temizleyebilirsiniz.

Tarak Temizliği Monte haldeyken dokuma ve örme makine temizliği

Lamel Temizleme
Hava tabancasına konulan Q-16 temizlenmesi istenen lamel temizleme, nire temizleme ve tarak temizleme makine aksamlarına sıkılır. Bu sıkma şekli ilk önce yatay şekilde daha sonra dikey şekilde 10 veya 20 cm uzaklıktan yapılmalıdır. Lamel temizleme, nire temizleme ve tarak temizleyici yapılırken iken makine çalıştırılır. Dokuma devam ettirilirken yapılan bu işlem kumaş vasıtası ile yağ ve kirlilik giderilir. Lamel temizleyici, tarak temizleme veya nire temizleyici kullanır iken. Ortalama kumaş kaybı 3 veya 4 metre olacaktır muhtemelen simsiyah bir kumaş gelecektir. Bunu periyodik olarak yapmak gerekecektir.

De monte haldeyken iğne temizleme gücü temizleme nasıl yapılır

Makine tarak temizleme
Makine parçaları lamel temizleme, nire temizleme ve tarak temizleyici içine atılacağı bir havuz oluşturulabilir. Makine parçalarını püskürtme apar-atlar vasıtası ile temizlenmesi sağlanabilir. Tekstil sektörü için geliştirilmiş hareketli aksam lamel temizleme, nire temizleme, tarak temizleme, yağ sökücü ve yağ çözücü ürünüdür. Nire temizleme ve hareketli aksamalar için ürün çeşitlerinden birisidir. Sorun yaşanılan yada periyodik bakım yapılan zamanlarda kullanılır. Kumaşın lekesiz çıkması ve makinenin hareketli aksamlarının daha uzun süre kullanılması için gereken bir üründür. Aksamlar paslı ise pas sökücü ürün kullanımı sonrası temizlik yapınız. Makine aksamlarında boya yapacaksanız eski boyayı çıkartmak için boya sökücü kullanınız. 
Tarihi dokuma makinesi
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :06.09.2016