Dokuma ve Örme örme makinelerinde bulunan İğne, Tarak, nire ve lamel temizlikleri için üretilen Yağ Sökücü Q-16 ürünümüzdür. Tekstil sektöründe makine ve dokuma parkuru çok önemlidir. Hızlı iş yükü ve buna doğru orantılı gelişen makinelerdir. Peki makinelerin bakımlarını doğru ve zamanında yapıyor muyuz? Lamel temizliği, nire temizliği, tarak temizliği veya iğne temizliği yapılıyormu. Bence de HAYIR :).

dokuma makinesi periyodik temizliği

Dokuma ve örme Makinelerinin bakımlarını neden yapmalıyız.

İşleyen Demir Pas Tutmaz unutmayın ama demirin bile bakımını yapmalısınız. lamel temizliği yapılmalıdır. Nire temizliği yapılmalıdır. Tarak temizliği yapılmalıdır. Dokuma makinelerinde iğne temizliği yapılmalıdır. Makinelerin bakımı gerçekten çok önemlidir. Genel tekstil sorunları arasında makine bakımları gelir. Makineye yaptığınız bakım kalite kontrol eleman sayınızı düşürecektir. Kumaşlarımız da leke azalmaya başladığın da siz de kalite yönünden ilerlemiş olacaksınız. Çünkü makinede çıkan kumaş ne kadar hatasız ise ustanız o kadar iyi ve işletmeniz o kadar stabil çalışıyordur. Tamamen bitirmek mümkün mü tabi ki hayır. Lamel temizleme, nire temizleme, tarak temizleme veya iğne temizleme ile yok denecek kadar azaltmak sizin elinizde. Tekstil tarak temizliği ve nire temizliği yapmadan bu işlemler oldukça zorlu olacaktır.
Nire Temizliği Gücü teli temizliği

Dokuma ve örme Makinelerinin Q-16 ile temizlik nasıl yapılır.

Kullanım şekli: Monte veya demonte vaziyette iken lamel temizliği yapılabilir. Tarak temizleme Püskürtme aparatı ile 20 cm civarı uzaklıktan püskürtme uygulanan bir üründür. Tarak temizleme yanıcı parlayıcı ve patlayıcı değildir bu nedenle güvenlik tedbirleri sıralaması düşüktür. Lamel temizleme, Tarak temizleme makine ve techizat boyalı veya boyasız tüm aksamlarda kullanılır. Lamel temizliği, nire temizliği, iğne temizliği veya tarakları temizlemek için monte haldeyken veya de monte haldeyken temizleyebilirsiniz.
Lamel Temizliği
Monte haldeyken temizlik : Hava tabancasına konulan Q-16 temizlenmesi istenen lamel temizleme, nire temizleme ve tarak temizleme makine aksamlarına sıkılır. Bu sıkma şekli ilk önce yatay şekilde daha sonra dikey şekilde 10 veya 20 cm uzaklıktan yapılmalıdır. Lamel temizleme, nire temizleme ve tarak temizleme yapılırken iken makine çalıştırılır. Dokuma devam ettirilirken yapılan bu işlem kumaş vasıtası ile yağ ve kirlilik giderilir. lamel temizliği, tarak temizleme veya nire temizlenir iken Ortalama kumaş kaybı 3 veya 4 metre olacaktır muhtemelen simsiyah bir kumaş gelecektir. Bunu periyodik olarak yapmak gerekecektir.
Makine tarak temizliği
De monte haldeyken makine nasıl temizlenir: Makine parçaları lamel temizeme, nire temizleme ve tarak temizleme içine atılacağı bir havuz oluşturulabilir. Makine parçalarını püskürtme aparatlar vasıtası ile temizlenmesi sağlanabilir.  Tekstil sektörü için geliştirilmiş hareketli aksam lamel temizleme, nire temizleme, tarak temizleme, yağ sökücü ve yağ çözücü ürünüdür. Lamel nire tarak ve hareketli aksamalr için ürün çeşitlerinden birisidir. Sorun yaşanılan yada periyodik bakım yapılan zamanlarda kullanılır. Kumaşın lekesiz çıkması ve makinenin hareketli aksamlarının daha uzun süre kullanılması için gereken bir üründür.
Tarihi dokuma makinesi
Son güncelleme tarihi :06.09.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan