Metal yüzey işlem sırasında metal temizleyici olarak kullanılan önemli bir üründür Metal yüzey hazırlayıcı Attention-n Metalon. Metal yüzeyinde bulunan boya ve kaplama öncesi ağır yağ ve kir gibi oluşumarın temizlenmesi için kullanılır. Metalden pas çıkarma ve metal temizleme sırasında yağ var ise yağ sökücü pas var ise pas sökücü görevi görür. Aynı zaman da metali kontrollü metotlar ile aşındırarak demir fosfat kaplamasını oluşturur.

Metal yüzey hazırlayıcı Attention-n Metalon neden kullanılmalıdır.

Metal temizleme kimyasal olarak yapılmıyor ise çok meşakkatli bir iştir. Bu işlem için önce yüzeyde pas var ise pas temizleme işlemi yapılmalıdır. Daha sonra yüzeyde yağ var ise yağ temizleme işlemi yapılmalıdır. Daha sonra yüzeyde boyanın tutunması için pürüzlenme yapılması gerekir. İşte bunların tümünü tek üründe yapabilme şansınız var. Metal yüzey hazırlayıcı Attentin-N Metalon Yağ sökücü ve pas sökücü özelliktedir. Yüzeyde pas var ise pası demir fosfat a çevirerek fosfat kaplar. Yüzeyde pas yok ise kendiliğinden demir fosfat tabakasını boyanın yüzeye daha iyi tutunması için oluşturur.  Bu nedenle kullanım boya ömrü açısından çok önemlidir. Tiner ve benzeri ürünler ile yapılan temizlikten sonra atılan boya çok zayıf kalır. Metal yüzey hazırlayıcı metal temizleme ürünü Attention-N Metalon ile hazırlanan metale atılan boya 4 kat daha fazla dayanım gücüne sahiptir.

Metal temizleme Metal yüzey hazırlayıcı Attention-n Metalon nasıl kullanılır.

Öncelikle metal üzerinde değişik kullanım şekilleri vardır. Silme olarak yağ sökücü pas sökücü ve fosfat kaplayıcı olarak kullanabilirsiniz. Daldırma olarak kullanabilirsiniz. Otomatik sistemlerde üç işlem metal yüzey hazırlayıcı metal temizleme olarak Sprey Püskürtme olarak kullanılabilir.

Silme olarak Metal yüzey hazırlayıcı Attention-N Metalon Nasıl kullanılır.

Silme olarak kullanım için ürün su ile çoğaltılmalıdır. Ortalama normal yüzeyler için Attentin-n Metalon % 10 au içerisine konularak bez veya sünger ile uygulama yapılmalıdır. Uygulama yapmadan önce güvenlik önlemlerinizi almalısınız. Eldiven kullanımı ve gözlük kullanımı iş ve işçi sağlığı açısından önemlidir ve kullanımı yasalar tarafından zorunludur. Konsantre edilmiş % 10 luk çözelti hazırlanmış Metal yüzey hazırlayıcı pas sökücü yağ sökücü fosfat kaplama ürünü yüzeye uygulanır. Hızlıca temizlik sağlanır. Daha sonra hemen boya atılmayacak ise kurulanır veya fırında kurutularak beklemeye alınabilir.

Daldırma olarak Metal yüzey hazırlayıcı Atteçntion-N Metalon nasıl kullanılır.

Daldırma tankları plastik veya Dkp saç ile yapılmalıdır. Sıcak veya soğuk olarak uygulanabilir bir üründür. Kullanım şartlarınız nasıl ise aynı şekilde kullanabilirsiniz. Daldırma banyosu sıfırdan hazırlanacak ise % 20 oranında su ilavesi ile tank hazırlanır. Parçalar hazır ise uygulama yapmaya başlayabilirsiniz. Sıcak olarak kullanılacak ise 40-60 derece arası ısı yeterlidir. Daldırma banyosu sürekli değişim yapılmaz daldırma tankı içindeki sıvı eksildikçe ilave edilen suyun % 20 kadar ilave ile gençleştirme yapabilirsiniz.

Otomatik sistemler için Metal yüzey hazırlayıcı yağ, pas sökücü fosfat kaplayıcı Attention-N Metalon nasıl kullanılır

Sistem bilgisi verilmesi durumunda işlenecek parçaya göre uygulama miktarı özel olarak hesaplanmaktadır. Bu nedenle sistem bilginizi iletip daha net sonuç almak için iletişime geçiniz.

Metal yüzey hazırlayıcı Nedir.

Metal yüzey hazırlayıcısı boya ve kapama öncesi metal hazırlığı için gerekir. Yapılması gereken üç işlemi tek başına yapar. Yüzeydeki yağı söker pas var ise pası alır. Yüzeyi kontrollü metotlar ile aşındırarak boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlar. Boya ve kaplama sonrası yüzeyin nem ve rutubetten dolayı kabarmasını engelleyici demir fosfat tabakası kaplar. Yüzeydeki yağların yapısını bozarak inaktiflerine ayırır ve yüzeyden temizlenmesini sağlar. Yüzeyde pas veya korozyon oluşmuş ise pası ve korozyonu söker. Boya ve kaplamanın iyi tutunmasını için yüzeyi kontrollü metodlar ile mikroskobik ölçüde aşındırır. Formülünde bileşenler sayesinde boya sonrası yüzeyin nem veya rutubetten kabarmasını önleyici fosfat tabakası kaplar. Bu işlemi yüzey ile reaksiyona girerek demir fosfat açığa çıkararak yapar. Sıcak ve soğuk kullanım imkanı vardır. Yanıcı parlayıcı ve patlayıcı değildir. Doğada biyolojik olarak parçalanır. irlenen ürün atık yağ yönetmeliğine göre yok edilmesi gerekir. 
  • Metal yüzey hazırlayıcı Attention 3 ayrı işlemi tek başına yapar.
  • Metalin üzerinde yağ var ise yağı temizler, yağı söker ve yağı çözer.
  • Metalin üzerinde pas var ise pası söker, pas’ı çözer ve pas’ı temizler.
  • Metalin üzerine atılacak boyanın daha sonra rutubet ve nemden dolayı kabarmasını engelleyici demir fosfat tabakası kaplar.
  • Demir fosfat tabakasını kaplar iken yüzeyi kontrollü metotlar ile aşındırır boyanın yüzeye daha iyi tutunmasını sağlayıcı zemini hazırlar.
  • Boya ve kaplama öncesi metal yüzeyde yapılması gerek 3 ayrı işlemi tek başına yapar.
  • Endüstriyel kullanım için üretilen boya öncesi metal yüzey hazırlayıcısı Attention.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :12.01.2017