Fabrikanız için konsantre yağ sökücü kimyasallar mı arıyorsunuz. Ama aklınızda soru işareti var. Hangi endüstriyel en iyi yağ çözücü kimyasallar ürünü seçmeliyim? Kullandığım ağır kir ve yağ sökücü kimyasallar yağ sökücü iyimi muadili var mı? Endüstriyel yağ ve kir sökücü güvenli mi msds veya sds var mı TSE onaylı yetkili kişi tarafından mı yazılmış? Yada konsantre yağ sökücüler iş yeri denetiminde onaylı msds veya sds sordular ne cevap vereceksin? En iyi yağ çözücü kimyasallar ile ilgili bir sorununuz mu var çözüm mü arıyorsunuz? Motor temizleme, motor yağ sökücü, ağır kir ve yağ sökücüler. Gibi yağ ve kir sökücü arayışında iseniz doğru yerdesiniz hoş geldiniz.

Konsantre Yağ sökücü formülü

Konsantre yağ sökücü formülü hazırlanırken önemli detaylar vardır. Yağ çözücü kullanılacak yüzey sonraki işlem standart değildir bu nedene farklılıklar içerir. Her endüstriyel yağ sökücü formülü ürün kendi içinde çelişkiler barındırır. Yağ ve kir sökücü kostik içeren ürün korozif etkisi gibi peki doğru yag sokucu formülü nedir.
 • En önemli etken en iyi yağ çözücü formülü içeriğinde kullanılan kostik ve türevleri ile formülasyon yapan firmalar. Yağ ve kir sökücü içindeki kostiğin korozif etkisini ortadan kaldıracak kimyasal maddeyi genellikle yağ sökücüler içeriğe koymazlar. Çünkü bu kimyasal ile içerik maliyeti normalin 2 veya 3 kat üzerine çıkacaktır. Maliyeti etkilemesi tek başına etken değildir yağı sabunlaştırma gücü veya in aktiflerine ayırma diyelim sektör tabiri ile ödün vermek zorundalar.

Konsantre Yağ çözücü formülü kullanılan maddeler ve açıkları nelerdir?

Kullanımı yapılan her ham madde kendi içinde de incelenmesi gerekir. Gerekli formül iyileştirmeleri ancak bu açıkları bilerek yapılan formüller ile gerçekleşir.
 1. Kostik = Tahriş gücü çok yüksek en iyi yağ çözücü ama metal olan alanlar için ciddi pas tehlikesi güvenli değil!
 2. Silikat = Tahriş gücü çok yüksek en iyi yağ sökücü fakat istikrarlı değil ciddi oranda korozif!
 3. Fosfat = Atık su ölçümlerinde ilk ölçülen materyal. Yağ çözücü gücü zayıf istikrarlı değil!
 4. Solventler = Açıklama gereği duymuyorum bile kısıtlı listede oranın dışına çıkmak konsantre yağ sökücü için büyük sorun!
 5. Nonylphenol ethoxylate yasaklı listede birkaç muadili var yan ham maddeler ile kullanılabiliyor. Yani listeden nonylphenol ethoxylate çıktımı 3 ham madde girmesi gerekiyor. Alkali yâda asidik dayanımları iyi sökücü lükleri berbat olan ham maddeler!
 6. Peki doğru konsantre yağ sökücü formülü hangi ham madde kullanılmalı yada yukarıdakileri kullananlar için çıkış yolu hangisi. Kocaman bir yok duyar gibiyim J

Konsantre Yağ sökücüler formülü Yasaklı madde kullanımı.

Formülleri internet üzerinden inceleyip üretim yapanlar için örnek niteliğindedir. Yağ ve kir sökücü üretimi yapmadan önce bilmenizde fayda var diye düşünüyorum. Günümüzde yağ sökücü formülü genellikle 1980 1990 arası formülasyonlar. Bu nedenle genellikle bu yağ çözücü formülü en büyük açığı yasaklı listeye girmiş maddelerdir. Konsantre yağ sökücü formülü ham maddeleri hala ülkemizde satılıyor olmasıdır. Nonylphenol ethoxylate NP10 gibi kimyasalların hala sektörde ve özellikle konsantre yağ çözücü formülü grubunda sıkça rastlamaktayız.
 • Gelişimin başı araştırmaktan geçer endüstriyel bakım ve koruma kimyasalları sektörde yenilikçi firma oldukça azdır. Zaten yenilikçi firmalar ise sektörde genellikle savunma sanayi ağırlıklı çalıştıklarından sanayi sektöründe pek varlık göstermeye çalışmazlar. Yag gibi daha istikrarlı sektörlere geçiş yaparlar.
 • Konusunda uzmanlaşmış firmalar bilgi birikimi ile kendi formülasyonlarını yazarken genellikle yenilikçi firmayı yâda yapıyı sizin bulmanız gerekir.
 • Onaylı msds yazıcısı imzası numarası TSE onay numarası olmayan sds lere bakmayın bile.
 • Satış baskısı ile birçok satış firması yalan ve kandırma yöntemleri kullanıyor. Sektörde her şeyin temizliği için konsantre yağ sökücü formülü ile ürün verilmeye başlaması başlı başına bir handikaptır.
 • Konsantre yağ sökücü formülü Örnek; Otomatik zemin yıkama makinesinde kostik esaslı ürün aldığınızda aslında işi ucuza kapattınız sayacaksınız. Fakat makinenizi 3 ayda bir arıza için tamire gönderdiğinizde sorunu fark etmeyeceksiniz. Makinenizin içerisindeki bakır ve alüminyumları zararı fark ettiğinizde genellikle 2 yılda fark edilir. Bakım masrafınız 3.000 tl yılda 12000 TL bakım masrafınızı da üzerine ilave ettiğinizde aslında hesap düşündüğünüz gibi olmuyor. Ucuz etin yahnisi yag sokucu ürünlerde burada açığa çıkıyor.

Endüstriyel Yağ sökücü kimyasallar çeşitleri.

Endüstri kimyasalın kullanım çeşitlerine göre sınıflandırmak mümkündür. Motor temizleme olarak kullanılan yag temizleme ürünü her alanda kullanılmaz. Elektriksel yağ temizleme ürünleri de diğer alanlarda pahalı gelebilir.
 • Konsantre yağ sökücü kimyasallar sanayi için vazgeçilmez ürünlerdir.
 • Günümüz sanayi koşullarında üretim yapan makinelerin çalışma prensiplerinden dolayı yag ile çalışırlar.
 • Makinelerin temizliklerinde ve makinelerde üretilen ürünlerin temizlenmesinde en iyi yağ çözücü kimyasallar kullanılır.
 • Makinelerin temizlenmesinde boyalı yüzey, paslanmaz yüzey ve makinelerin hareketli aksamları ise korumasız metal veya diğer ametal gruplarından meydana gelir. Bu zeminde kullanılacak konsantre yağ sökücü kimyasallar zeminlere zarar vermemeli.
 • Makinelerin boyalı aksamları temizlenecek ise boyaya zarar vermeyen en iyi yağ çözücü kimyasallar olmalıdır.
 • Ametal grupları yâda korumasız metaller üzerinde de endüstriyel yağ sökücü kimyasalların korozif etkisinin olmaması önemlidir.

Solvesia Yağ sökücü kimyasal ve çeşitleri.

Yağ ve kir sökücü motor temizleme ve motor yağ sökücü formülleri farklılıklar gösterebilir. Motor yağ çözücü ürünler su bazlı ve solvent bazlıdır. Motor temizleme de kullanacağınız ürün araç motoru ise farklı elektrik motoru ise farklıdır. Motor yağ sökücü direk olarak tüketilen ürünler ise solvent bazlıdır. Elektrik motor temizleme ürünleri ise daha farklı formülasyon kullanılır. Çünkü elektrik motor içlerinde sargı vardır. Motor temizleme esnasında bu sargılara verilen zarar ciddi sonuçlar doğurabilir.
 • Alkali yağ sökücü kimyasal genellikle sanayi sektöründe ağırlıkla kullanılan kimyasallardır.
 • Daldırma alkali yağ çözücü kimyasal çeşidinde kullanılan yağ sökücüler.
 • Silme alkali ağır kir ve yağ sökücü kimyasal olarak kullanıla yağ çözücüler.
 • Özel sprey hatlarda alkali yağ çözücü kimyasal parça yıkama amaçlı kullanılan yağ sökücüler.
 • Köpüğü kontrollü sıvı alkali yağ ve kir sökücü kimyasal yüksek sıcaklığa dayanıklı yağ çözücüler.
 • Köpüğü kontrollü toz alkali yağ çözücü kimyasal yüksek sıcaklığa dayanıklı yağ sökücüler.
 • Köpüğü kontrollü uçak ve hava araçları için sıvı alkali yağ çözücü formülü.
 • Püskürtme olarak kullanılan yağ sökücü kimyasal köpük formülü araç ve mutfak gibi yerlerde kullanılan yağ çözücüler.
 • Endüstriyel yağ sökücü sanayi ekipman temizliklerinde kullanılabilen tip yağ sökücüler.
 • Kaplama kimyasallarında genellikle alkali yağ alma banyosu içinde kullanırlar. Yağ çözücü olarak sodyum hidroksit potasyum hidroksit gibi çeşitlendirilebilir.
 • Asidik yağ çözücü kimyasal ise genellikle kaplama sektörü ve çok ağır yağlarda kullanılan yağ pas sökücü üründür.
 • Endüstriyel mutfak gibi yerlerde asidik yağ çözücü fayans ve duvarların yıkanması için basınçlı püskürtücülerle kullanılır.
 • TIR kamyonların ve traktörlerin asidik yağ çözücü temizlenmesinde kullanılabilir.
 • Kaplama kimyasalların da endüstriyel yağ çözücü ön işlem olarak kullanılırlar. Sülfürik asit, hidroklorik asit, nitrik asit, hidroflorik asit gibi çeşitler ile.

Kir ve Yağ sökücü solvent Machsol

Solvent türevleri direk kullanım yağ ve kir sökücü yapımında daha sıklıkla kullanılır. Fakat değişik sektörlere ağır kir ve yağ sökücü olarak çözümler sunulması mümkündür. Elektriksel aksam temizleyici endüstriyel yağ çözücü solvent ürünler. Doğal boya ve güçlü yağ çözücü solvent tipler. Otomat sektörü için uçucu ve koruyucu bir arada endüstriyel yağ çözücü solvent olarak kullanırlar.
 • Tekstil sektörü için konsantre yağ çözücü solvent ve leke sökücü solventler.
 • Hassas metaller için d-limonen base endüstriyel yağ çözücü solvent türevleri.
 • Savunma sanayi için helikopter ve hava araçları yağ çözücü solvent temizleyiciler.
Yağ sökücü

Ağır kir ve yağ sökücü Mesasol

Ağır kir ve yağ sökücü genel kullanımı sanayi alanında yüksek sıcaklıkta çalışan işletmelerin ihtiyacıdır. Ağır kir ve yağ çözücü ürünlerin çok değişik alanlarda bulmak mümkün fakat doğru çözüm için tecrübe şarttır. Kulaktan dolma ürünler ile işletmelerin risk almaması gerekir. En iyi doğrulama yöntemi işletme ağır kir ve yağ çözücü tecrübesini belgelemesini istemektir.
 • Genellikle petrol boru hatları veya petrol taşıyan kara tankerleri veya deniz tankerleri için ağır kir ve yağ çözücü kullanımları vardır.
 • İçerik özelliği bakımından karbon sökücü ürünlere yakındır. Fakat petrol türevleri için önemli olan sabunlaşma etkisini kendi içinde başka bir hidrokarbon ile bağlayıp sıvılaştırması ile ortaya çıkartır.
 • Bu tip ürünler boru hatlarında dolaştırmaya endeksli ve uzun süre parçalanmayan yapıya sahip olması önemlidir. Neticesinde boru hatlarında günlerce dolaştırılarak temizlik yapılmasına imkan tanır.
 • Endüstriyel kullanımda sanayi sektörü için ısı transfer yağ kazanlarının temizliğinde de en iyi yağ çözücü kullanılır. Karbonfix ısı transfer yağı ile etkileşime girerek sıvılaşmasını sağlar. Fakat ısı transfer yağının karbon atığı sistemden temizlerken daha sonra basılacak ısı transfer yağı ile sistemden % 98 oranında atılır. Kalan % 2 lik kısmı ise 40 dereceye ulaşan ısı transfer yağından kendi buhar olarak uçar.

Mesasol-Ultra Kir ve Yağ sökücü fiyatı

Kir ve yağ çözücü fiyatı evsel ve sanayi kullanımı için farklılıklar gösterir. Konsantrasyon şekli ağır kir ve yağ sökücü için önemli bir hesaplama bandıdır. En iyi yağ çözücü fiyat ve performans değerlendirmesini lütfen deneyerek yapınız.
 • Endüstriyel Yağ çözücüler de formülasyonlar a göre fiyatlarda değişkenlik gösterir. Kostik kullanılan bir yag sokucu fiyatı ile % 98 doğada parçalanabilen bir yag sokucu fiyatı tabi ki bir olamaz.
 • Sorun firmaları karşılaştırma yaparken şu düzleme önem verin. En iyi yağ çözücü onaylı msds leri var mı, kalite belgeleri var mı. Firma kaç yıllık, neyi garanti edebilir, referansları nelerdir. Ağır kir ve yağ sökücü ürünleri seçer iken kullanım amacınıza göre olanı seçiniz. Genel olarak ağır yağ ve kir sökücü ürünler belirli amaç için ayrılmıştır. Izgara temizliği için aldığınız yağ ve kir sökücü ürün kumaşlarda ağır kir ve yağ sökücü olarak kullanılamaz zarar verir. Bu nedenle en iyi yağ çözücü fiyatları araştırırken önemli konu nerede kullanacağınızdır. En iyi yağ çözücü fiyatı 3,00 TL den başlar. 180,00 TL arası ağır kir ve yağ sökücü fiyatları bulunmaktadır.

Ağır Kir ve Yağ sökücü nasıl kullanılır

Her Konsantre yağ çözücü ürün kendi içinde kullanım şekline bağlıdır. Silme en iyi yağ çözücü ürünler konsantre oranlarına göre kullanılır, firma aksini belirtmedikçe verilen oranlara uymalısınız. Daldırma en iyi yağ çözücü ürünler adında anlaşılacağı gibi belli bir parçayı daldırarak temizlik yapmanızı sağlar. Konsantrasyonlar yapılırken dikkat edilmesi gerekir. Kullanılacak yüzey ağırlığına göre su ile seyreltme yapılmalıdır.
Yağ çözücü satın alırken uymanız gereken genel kurallar şunlardır.
Konsantre yağ çözücü satın almasını yaptığınız firmadan güncel onaylı sds veya msds isteyiniz. Yag sokucu kullanma talimatı isteyiniz ve kullanım talimatında belirtilen hususları harfiyen yapınız.

Yağ sökücü nerelerde kullanılır?

Sanayi sektörü ve savunma sanayinde neredeyse her bölümde ve her alanda kullanılan çeşitleri vardır. Bu çeşitler konsantre yağ çözücü, en iyi yağ çözücü sprey, yağ ve kir sökücü, ağır kir ve yağ sökücü. Motor yağ sökücü ve yağ sökücü solvent olarak çeşitlendirmek mümkün. Bu yağ sökücüler kullanım alanlarına göre metal plastik veya elektriksel olarak ayrılabilirler.Yağ çözücü

Size yardımcı olabileceğimiz bazı diğer ürünler.

Fabrikanızda korozyon ve pas sorununuza konsantre pas çözücü kimyasal ile çözüm üretebiliriz. Hatalı veya eski bir boyayı yüzeyden sökmek için boya sökücü ürün çeşitleri sizlere yardımcı olabilir. Isıtma ve soğutma sistemleriniz veya çiller su sitemleri için kireç sökücü ürünlerin sisteme göre çeşitleri sizlerin ihtiyacı olabilir. Boyasını söktüğünüz veya yeni boya yapacağınız metaller için metal yüzey hazırlayıcı daha sağlam boya için sizlere fırsat sunar. Eski bakır parçalarınız veya bozulmuş rengini kaybetmiş yeşermiş bakırlar bakır parlatıcı ile eski haline getirilebilir. Tekstil sektöründe yoğun leke problemleriniz için leke sökücü ürünleri ve çeşitlerinde çözüm bulabilirler.
Bunları unutmayın: yağlı işlerde çalışanlar için el temizleme kremi ellerdeki yağı temizlemek için size çok yardımcı olacaktır. Mutfak bölümünüz var ise bulaşık makinesi parlatıcı ve deterjan ürünlerinde sizlere çözümler sunabiliriz. Firmanız veya işletmenizde temizlik için endüstriyel temizlik grubumuzu ziyaret edebilirsiniz. Fabrikanız dış zeminleri otoparkları ve çatısı için buz çözücü, antifriz ve önleyici ürün ihtiyacınız için mesa kimya size çözümler sunar.
Son güncelleme tarihi :12.01.2017
Yorumlar28.10.2016 17:56 - Mesut Eyrice -
Yağ sökücü mesasol adlı ürünü kullandık. işletmemizde sürekli kullanıyoruz. kullanmanızı tavsiye ederiz.

UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan