Güçlü boya sökücü jel ve endüstriyel boya sökücü Kimyasallar. Hatalı boyaların yüzeyden çıkarılması için üretilmiş hızlı boya sökücü kimyasal ürünlerdir. Makine imalatı ve araç aksamları başlıca kullanım alanlarıdır. Metal boyahaneleri için askı aparat boya sökücü kimyasal kullanılır. Oto ve araç üretim boya tesisleri parçaları skitleri ve aksamları için daldırma boya çözücü ve asidik boya sökücü kimyasal tipleri vardır. Jant üretiminde hatalı boyaların sökülmesi içinde jant boya sökücü kimyasallar kullanılır.


Boya sökücü kimyasallar?

 • Endüstriyel boya sökücü kimyasal ürünlere ihtiyaç duyulmasının sebebi eski boyanın yüzeyden uzaklaştırılması için kullanılır.
 • Askı aparatlarının boyalarının sökülüp tekrar kullanılması için geri dönüşüm olabilmesi için Daldırma boya sökücü kimyasal kullanılır.
 • Skitlerin boyalarının sökülmesi için asidik boya çözücü kimyasallar kullanılır.
 • Makine kaportalarının ve makine hatalı boyaların sökülmesi için jel boya sökücü kimyasal kullanılır.
 • Araba ve oto kaportalarında endüstriyel boya sökücü jel bölgesel çürüyen veya hasar görmüş boyaların sökülmesi ve tekrar boyanması esnasın boya çözücü jel ürün kullanılır.
 • Duvar boyalarının sökülmesi ve yağlı boyaların sökülmesi esnasında özel sökücü ürünlere ihtiyaç duyulur yağlı boya sökücü kimyasal ve duvar boya sökücü kimyasallar bu nedenle üretilmiştir.
 • Mobilya ve ahşap boya sözücü ve vernik sökücü olarakda eski veya hatalı boyanmış mobilyaları kazanım veya üzerlerindeki cilalı yüzeyi cila sökücü ile temizlemek için kullanılır.
 • Beton yüzeylerden epoxi veya boyayı söküp tekrar boyamak için boya çözücü beton için olan ürünler kullanılır.
 • Cam üretim tesislerinde camların geri kazanımı için cam boya çözücü ürünler kullanılır.
 • Askeri tesisler için sıcak tank boya çözücü ürünler.
Boya sökücü

Boya sökücü kullanımı avantajları

 • Boya çözücü ürün kullanılmaz ise yüzeydeki boya zımpara, canavar, boya sökme makinesi, kuru buz veya spatula ile kazınıp boyaların sökülmesi gerekmektedir.
 • Zımpara ile boyayı sökmek hem uzun uğraş beden güzü aynı zamandada süre çok uzun ve kullanıcı açısından ciddi riskler içermekte ve Yüzeyeyide aşındırmaktadır Bu nedenle boya çözücü ürünler kullanılması tavsiye edilir.
 • Boya sökme makinesi ile zımparanın yaptığı işi makine ile yapılmasıdır güç harcanmaz ama boya tozu ve yüzeye verdiği zarar ciddi boyutlardadır yüzeyde aşındırma yapar boya çözücü ise yüzeye zarar vermez.
 • Kuru buz uygulamaları ise maliyeti ve buz teminin zor olması açısından sistemsel olarak çok tercih edilmemekte ve sadece belirli kullanım alanlarında boya sökme işleminde stabil durumdadır.
 • Spatula ile kazınması yine zaman, boya tozu ve yüzeye verdiği zarar açısından risklidir zarar vermeyen kimyasal boya sökücü kullanılır.
 • Bu nedenlerle sıvı veya jel boya çözücü ürünlere ihtiyaç duyulmuştur.
 • Sıvı veya jel boya sökücü ürün avantajları ise yüzeye zarar vermemeleri ve işlem sürelerinin çok kısa olması diye tanımlanabilir fakat yüksek oranda tahriş edici olması el ve cilt temasının olmaması ve standart güvenlik önlemlerinin alınmasına dikkat edilmesi durumunda kullanım kolaylığı vardır.
 • Jel boya çözücü ise dik yüzeylerde tutunabilmesi ve işlem yaptığı veya sürülen her zeminde rahat işlem görmesi nedeni ile sıkça tercih edilmektedirler. Makine üretim sektörü oto tamirhaneleri inşaatlar için dış veya iç kısımlarında sıklıkla kullanımları mevcuttur.

Boya sökücü kullanım alanları?

 • Sökülecek boya dik yüzeyde ise boya sökücü jel, şayet parçalar çok ve daldırma yapılabilecek ise daldırma ürünler kullanılmalıdır. Kullanılacak parçalara ve metallere görede değişebilir.
 • Güçlü Boya sökücü ürünü bir Örnek ile açıklamak gerekir ise ; Parça boyama esnasında kullanılan askı aparatlarının skitler veya techizatlar boya ile kaplanır bunları ya yeniden yaptırmalısınız veya yaktırıp kullanmalısınız veya boya sökücü ile temizleyip eski haline getirip kullanmanız gerekir. Makineyi boyadınız ve bir bölgesinde altta yağ olduğu için boya tutmadı zemin hazırlığı iyi yapılmamış pas sökücü ile pası alınmamış veya yağ sökücü ile yağ alma yapılmamış metallerde başınıza gelir burada o bölgenin boyasını jel ürün ile kaldırıp yerine aynı boyadan lokal boya atmanız ile sorun çözülebilir.
 • Araç kapısının bir kısmı çizildiğini farz edersek üzerine boya atacaksanız tüm kaputun boyanması yerine hasar gören yeri jel ürün ile söküp sadece o bölgeye boya atarak çözüme ulaşabilirisiniz.
 • Jant üretimi yapan firmalarda ise hatalı çıkan jantların veya geri dönüşüme gönderilecek jantların Aluminyum jant boya çözücü ile boyaları sökülüp tekrar boyanabilir veya aluminyumu eritme potalarına boyasız gönderebilirler. Boya ile birlikte eritilen aluminyum tercih edilmez ve kullanılmaz.

Boya sökücüler

Boya Sökücü Jel - No Paint Jelly For Epoxy

Boya çözücü jel'e ihtiyaç duyulan durumlar;

Kullanılmadan önce Daha önceleri boya sökme işlemi için canavar denilen taş veya zımpara ile yapılırdı. Çıkan toz ve aynı zamanda boyası sökülen yüzeyin zarar görmesinden dolayı zımpara ve taş kullanımı oldukça düşmüş jel ve pasta ürün kullanımına geçilmiştir. Daldırma yapılamayacak veya eğim olan yüzeylerde jel ve türevleri kullanılmaktadır.Devamını oku


Daldırma Boya çözücü - DeePREMOVER

Daldırma ürüne neden ihtiyaç duyulmuştur ;

Daldırma ürün sanayi üretiminde yüksek oranda aparat, Askı, jant, cant ve boya yardımcı malzemeler için kullanılmaktadır. Toplu boya sökümü için idealdir. Devamını oku


Boya çözücü Asidix

Asidik Ürün Tanımı ve Kullanım Alanları

Asit bazlıdır çok güçlü bir üründür daldırma olarak kullanılır, içeriğinde metal koruyucular ve gaz çıkış önleyiciler ile güvenli hale getirilmiştir. İşletme açısından özel kurulum yeri ve sürekli kontrolü gerekir, çevresel önlemler alınmalıdır, bertarafı yönetmeliklere göre yapılmalıdır. Her türlü boyayı söker ve çözer. Acid type paint remover. Devamını oku.


BOYA çözücü apremover alkali ürünümüz.

Alkali ürün tüm metal plastik gibi aksamlardan sıcak veya soğuk olarak kullanılabiler. Tüm yüzeylerde güvenle Alkali, boya çözücü ve boya çıkarıcı ürünler kullanılır. Devamını oku


Boya çözücü m101

Metal M101 yüzeyler korkuluklar eskitme boyanmış kapılar ve benzerleri için üretilmiştir.
M-101 metal aksamlar korkuluklar metal veya çelik kapılarda kullanılabilir. Boya çözücü m101 tüm metal aksamlar için extra sertleştirilmiş türevidir. Yanıcı parlayıcı ve patlayıcı değildir. Dik yüzeylerde tutunabilir tüm metal aksamlar için geçerli bir ürünümüzdür. Özellikle tarihi eşya metal üzerindeki boya ve kaplamalrın sökülmesi için kullanılan boya ve kaplama sökücü ürünümüzüdür. Devamını oku.


Boya çözücü - copmlex

Metal yezeyler korkuluklar eskitme boyanmış kapılar ve benzerleri içindir.
Makine, pres, toz boya, fırın boya, elektrostatik boya, Devamını oku


Boya çözücü Otoboyamax

OtoboyamaX Kullanım alanları;
Kaporta ve parça boyalarının çıkarılmasında oto tamir atolyelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Araç ile ilgili hertürlü aksamda kullanılır. - OtoboyamaX devamı


Boya çözücü camixir

CamixiR tanımı;
CamixiR hatalı boyanan veya geri kazınımı mümkün olan sağlam camların üzerlerindeki istenmeyen boya ve kaplamaların ürün yardımı ile sökülmesi için üretilmiştir. Devamını okuyunuz.


Vernik çözücü VERNİXİR

Vernik sökücü ve vernik çözücü ürünler, Ahşap vernik sökücü, metal vernik sökücü, aluminyum vernik sökücü gibi çeşitlendirilebilir.
Vernik sökücü tüm yüzeylerden vernik sökümü için tasarlanmıştır. Zemin ve yüzey değişikliklerine göre kullanılacak vernik sökücü ürün çeşidi değişmektedir. Vernik sökücü devamını oku.


Krom çözücü kromixir

Krom sökücü ve krom çözücü ürünler, plastik krom sökücü, metal krom sökücü, aluminyum krom sökücü gibi çeşitlendirilebilir.
Krom sökücü tüm yüzeylerden krom sökümü için tasarlanmıştır. Zemin ve yüzey değişikliklerine göre kullanılacak krom sökücü ürün çeşidi değişmektedir. krom sökücü


MIL-PRF-83936C ( ŞARTNAMESİNİ KARŞILAR ) SICAK TANK Boya çözücü
CAM Boya çözücü VİDEO


Boya çözücü ambalaj tipleri

 • 35 kg pe boya çözücü
 • 250 kg pe boya çözücü
 • 1200 kg Ibc boya çözücü

Boya çözücü fiyatları

Diğer ürünler ile karşılaştırılınca işgücü ve maliyet açısından çok uygun fiyatlara malolmaktadır.

Diğer ürün gruplarımızdan size çözüm olabilecek ürünleri de incelemeyi unutmayın Lütfen.

Yüzey yağ temizliklerinde Boyaya zarar vermeyen yağ sökücü ürünümüzü kullanın. Korozyon ve pas temizliğinde pas sökücü ürünümüz size kolaylıklar sağlayacaktır. Sistem bakımlarında ısıtma soğutma sistemleri için ister alüminyum ve bakır olsun veya olmasın kireç çözücü çeşitlerimizi inceleyin. Boyayı söküp tekrar boya yapacaksanız Metal yüzey hazırlayıcı ürünler sizlerin tam istediği boya kalitesi için zemin hazırlığında önemli bir yardımcınız. Çok ağır yağlar ile ağır yağ sökücü ürünlerimizi deneyiniz sizlere değişik çözümler sunuyoruz. Beton döktünüz ve yanlışlıkla boru veya başka bir yere döktünüz veya beton mikserinizi temizleyeceksiniz Beton sökücü ürün sizin işinizi çözecektir. Bakır veya pirinç metalleriniz yeşerdi bakır parlatıcı ürün sizlerin sorununu çözecek ilk gün ki haline getirecektir. Tekstil sektörü endüstriyel leke problemleri için leke sökücü ürün çeşitleri sizlere cevap verecektir. Ağır yağ veya döküm işinde el ve ciltteki yağ ve kirleri El temizleme kremi ile çözebilirsiniz. Sanayi mutfaklarında bulaşık makinesi deterjanı ve parlatıcı ihtiyaçlarınız mutfak grubu ürün grubu içerisindedir. İşletmenizin temizlik ve hijyen ürünleri ihtiyacınızıda mesa kimyadan karşılayabilirsiniz. Fabrikanız ve yollar için çatı için buz çözücü ve donma engelleyici ürünlerimizi deneyebilirsiniz. Elektrik pano, elektrik motor ve elektronik kart temizliği için sizlere ürünler sunabiliriz.

Son güncelleme tarihi :20.09.2016
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan