BLOG KATEGORİLERİ
Oto Araba pas sökücü

Araba pas sökücü nasıl seçilir oto pas sökücü nasıl kullanılır egzoz pas temizleme nasıl yapılır, jant pas temizliği ürünleri ve araç pas çözücü kimyasallar

Araba pas sökücü nasıl seçilir oto pas sökücü nasıl kullanılır egzoz pas temizleme nasıl yapılır. Jant pas temizliği ürünleri ve araç pas çözücü kimyasallar kullanımları. Öncelikle oto sanayisi ve tamirhaneler için önemli ürünlerdir. Araba pas sökücü pas temizleme esnasında kullanılacak ürünü seçmek çok önemlidir. Çünkü araç kaportasında ki pas ve oksitleri temizlemek için pas sökücü sprey kullanımı işinizi çözmez. Burada zımpara kullanmak da araç kaportası ve saçı üzerinde mukavemeti düşürecektir. Bu mukavemeti düşen yere bir de macun ile dolgu yapıldığında sonuç dahada kötü olur. Genelde hepsi eskiden kalma zararlı alışkanlıklar olarak geçer. Peki doğrusu nedir araba pas sökücü ve oto pas sökücü beraber inceleyelim isterseniz.

Araba pas sökücü kullanımı oto tamir ustasının yaptığı yanlışlar

Oto pas sorunu yaşayan araç sahipleri arabayı ustaya teslim ettiğinde usta araba pas sökücü sprey ürünü alıp kullanır. Eğer araç pas çözücü sprey ile pas çıkıyor ise şanslısınız çünkü aracınız zarar görmeyecektir. Eğer araç pas çözücü sprey ile pas çıkmıyor ise yandınız usta canavar veya zımparayı eline alır. O güzelim kaportayı bir güzel zımpara ile yontmaya başlar. Yada canavar ile bu derin çatlaklar oluşturarak pas temizleme yoluna gider. Araba pas sökücü ve oto pas sökücü kullanmış olsa bu sorunları asla yaşamazdınız.

Zımpara ile pas temizleme veya canavar ile pas çıkarma zararları

  1. Arabanızın kaportası artık zedelenmiştir eliniz ile büke-bileceğiniz seviyededir.
  2. Bu oyulan yeri macun ile doldurup boya yapacaktır ve bir süre sonra aşırı sıcak veya soğuk da o bölge çatlar.
  3. Macun altında pas ilerlemeye devam edecektir çünkü hava boşlukları kalır.

Oto pas sökücü doğru kullanım örnekleri

Oto pas sökücü kimyasal ve araba pas sökücü genellikle sektörün öncü kuruluşlarının seçimidir. Çünkü daha hızlı ve efektif iş için önce boya sökücü jel ile araç boyası sökülür. Daha sonra araba pas sökücü kimyasal ile yüzey boyaya hazırlanır. Araç pas çözücü kullanımı sonrası atılan boya hem daha pürüzsüz olur aynı zamanda sağlamlığı orijinal boya gibidir.

Oto pas sökücü ve araba pas sökücü doğru kullanım faydaları

  1. Araba pas sökücü kullanımında aracınızın saç kalınlığında ve mukavemetinde bir değişiklik olmaz.
  2. Oto pas sökücü boyanın yüzey tutunurluğu orjinal boya seviyesindedir.
  3. Araba pas sökücü orjinal boyanın geçtiği bütün testlerden sorunsuz geçer.

Oto Egzoz pas temizleme nasıl yapılır

Egzoz pas temizleme yapmak için sprey su bazlı özel pas sökücü ürünler vardır. Bu ürünler sıkıldıktan ve egzoz pas temizleme yapıldıktan sonra nötürlenmelidir. Egzoz pas temizleme işlemi öncesi ve sonrasında hazırlık önemlidir. Eğer mümkün ise egzoz sökülerek yapılmalıdır. Egzoz pas temizleme egzoz sökülmeden yapıyor ise diğer aksamlarda paslanma eğilimi gösterebilir.

Araba jant pas temizliği araç pas çözücü

Jantları ikiye ayırmak gerekir saç jant pas temizleme ve çelik jant pas temizliği. Alüminyum jantlarda pas oluşması düşük bir ihtimaldir bu nedenle bu gruba girmiyorum. Saç jant pas temizliği önemlidir daha sonradan yapılacak işleme göre araç jant pas sökücü seçimi yapılmalıdır.

Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır