Cam boya sökücü Jel
%28

Cam boya sökücü Jel

2.500,00 ₺ 1.800,00 ₺ KDV Dahil
Boya sökücü jel
%50

Boya sökücü jel

54,00 ₺ 27,00 ₺ KDV Dahil
boya sökücü sprey fiyatları
%25

boya sökücü sprey fiyatları

80,00 ₺ 60,00 ₺ KDV Dahil
Boya sökücü jel no paint jelly 1 Kg
%27

Boya sökücü jel no paint jelly 1 Kg

75,00 ₺ 55,00 ₺ KDV Dahil
Boya sökücü jel no paint jelly 5 Kg
%29

Boya sökücü jel no paint jelly 5 Kg

350,00 ₺ 250,00 ₺ KDV Dahil
Boya sökücü jel no paint jelly 10 Kg
%18

Boya sökücü jel no paint jelly 10 Kg

550,00 ₺ 450,00 ₺ KDV Dahil
Boya sökücü jel no paint jelly 25 Kg
%20

Boya sökücü jel no paint jelly 25 Kg

1.000,00 ₺ 800,00 ₺ KDV Dahil
Boya sökücü jel no paint jelly 35 Kg
%23

Boya sökücü jel no paint jelly 35 Kg

1.300,00 ₺ 1.000,00 ₺ KDV Dahil
Epoksi boya sökücü
%33

Epoksi boya sökücü

1.500,00 ₺ 1.000,00 ₺ KDV Dahil
Ahşap Boya Sökücü AHSAPMAX
%40

Ahşap Boya Sökücü AHSAPMAX

125,00 ₺ 75,00 ₺ KDV Dahil
Cam boya sökücü fiyatları
%30

Cam boya sökücü fiyatları

1.200,00 ₺ 840,00 ₺ KDV Dahil
Sıvı boya sökücü no paint liguid
%33

Sıvı boya sökücü no paint liguid

900,00 ₺ 600,00 ₺ KDV Dahil
Jant boya sökücü XN30

Jant boya sökücü XN30

750,00 ₺ 500,00 ₺ KDV Dahil
Boyahane Askı Aparat Temizliği Elektrostatik Toz Boya Sökücü XN20
%36

Boyahane Askı Aparat Temizliği Elektrostatik Toz Boya Sökücü XN20

1.400,00 ₺ 900,00 ₺ KDV Dahil
Emprime kalıp temizleme solventi EMPISOL
%42

Emprime kalıp temizleme solventi EMPISOL

1.200,00 ₺ 700,00 ₺ KDV Dahil

Boya sökücü sprey beton boya sökücü kimyasal Boya Sökücü jel çeşitleri

Oto tamir bakım ve makine tamir bakım boya sökücü ürünlerin başlıca kullanım alanlarıdır. Askeri techizat bakımlarında boya çıkarma maddesi sıklık ile kullanılır. Aynı zamanda fabrika, evler ve dış cephelerde istenmeyen boyalar için boya çözücü kullanımı vardır. Boya sokucu ürünler içeriğinde boya çözmek için yüzey gerilimi yapacak malzemeler barındırır. Boya sökücüler jel yapısını vermek için boya sökücü jel içerisine ise ayrıca jelleştirici ürünler kullanılır. Oto tamir hanesi için oto boya sökücü jel kullanılır. Daha büyük firmalar için oto boya çözücü daldırma sıvı kullanımı yapılır. Makine üretiminde veya bakımında hatalı boyalar için dik yüzeye tutunabilen boya çıkarma jel tercih edilir. Boya çıkarma ürünleri yapısal olarak kullanım alanlarına göre ayrılırlar. Boya çıkarıcı malzemeler yapılarına göre jel boya çıkarıcı ve sıvı boya çıkarıcı olarak ayırabiliriz. Bir diğer ayrımı ise Ph larına göre yapabiliriz. Asidik boya çıkarıcı ve alkali boya cozucu olarak ayırmak mümkündür.

Beton Boya Sökücü Kimyasal ve Boya çıkarma Çeşitleri

Boya çözücü kimyasallar özelliklerine göre ayırmadan bazı sorulara cevap vermek mümkün değildir. Çünkü Başlıca karışıklık her boya çözücü ürünün tüm işleri yapabileceği yönündedir. İşin aslı ürünü daha ekonomik ve yerinde kullanmak için doğru seçim yapılmalıdır. Bu doğru seçimi de ürünleri yapısal olarak ayırarak yapmak mümkündür. Çözümün sürekliliği ve muadilini aradığınızda bulabilmeniz açısından çok önemlidir.
 1. Kullanım şekline göre boya çözücü kimyasal ürünlerin ayrımı şu şekildedir. Sıvı Daldırma boya sökücü, silme boya sökücü jel ve boya çıkarma sprey olarak çeşitlere ayırabiliriz.
 2. Yapısına göre boya sökücü kimyasal çeşitleri sıvı boya çıkarıcı ve jel boya sökücü olarak yapısal ayrımı yapabiliriz.
 3. Ph Yapısına göre Beton boya sökücü kimyasalların ayrımı ise ph 1-5 ph 6-8 ve ph 8-13 olarak bu ayrımı yapmak mümkündür.
Boya sökücü çeşitleri ve ayrımı yukarıdaki gibi yaptık. Muadil boya cozucu ürün araması yaptığınızda bulmanız daha kolaylaşacaktır. Kullanım şekilleri ve uygulama biçimleri ile ilgili detaylı bilgiler vereceğiz lütfen yazının devamını okuyunuz.

Boya sökücüler Çeşitleri Kullanım Alanına göre

Parçalarımız ufak ve sürekli ise daldırma boya sökücü kimyasal ürünler kullanınız. Boyası sökülecek yüzey dik veya lokal bir bölgeden sökecek seniz boya sökücü jel kimyasal ürün seçilmelidir. Aşağıdaki açıklamalara bu şekilde bakınız.
 1. Oto boya sökücü jel ve sıvı kimyasal ürünler. Daldırma oto boya çıkarma sıvı ve oto jel boya sökücü kimyasal olarak ayırabiliriz. Oto üzerinde kaporta aksamında lokal boya sökecek ise boya sökücü jel kullanımı yapılmalıdır. Küçük ve seri parça sökümü yapılacak ise daldırma boya sökücü kimyasal kullanılmalıdır.
 2. Cam boya sökücü kimyasallar. Cam üretimi sonrasında kullanılır. Cam yüzeylerdeki hatalı veya istenmeyen boyaların yüzeyden çıkartılması için cam boya çözücü kimyasal kullanılır. Boya yapısına ve kullanım şekline göre ürün seçimi yapılması gerekir.
 3. Yağlı boya çözücü kimyasallar. Duvar yüzeyinde ve dik yüzeyde tutunan yağlı boya çıkarıcı jel tipindedir. İç mekan kullanımları için extra parfüm katkılı veya kokusu azaltılmış olarak yağlı boya cozucu tedarik edilebilir.
 4. Ahşap boya sökücü kimyasal. Ahşap yüzeylerde rahatlıkla kullanım için tasarlanmıştır. Yapısı jel ve sıvı formda olabilen ahşap boya çözücü tipidir. Ahşap yüzeylere zarar vermeyen ahşap boya sökücü özelliktedir.
 5. Jant boya sökücü kimyasal. Jant yapıları itibari ile farklı boya tiplerine sahiptir. Bu nedenle kullanacağınız jant boya çözücü kimyasal ürünün tüm boya tiplerinde başarılı olması önemlidir. Kullanım şekline göre jant boya çözücü jel veya jant boya sökücü sıvı daldırma kullanımı önemlidir.
 6. Zehirli boya sökücü jel ürünler. Özellikle denizcilik sektöründe kullanılır zehirli boya çözücü kimyasal ürünler. Yapısında extra çözücü madde ile içerik çok aktif hale getirilerek zehirli boya çıkarıcı haline getirilir.
 7. Makine boya sökücü ürünler. Makine boya çözücü parça adet çok ise daldırma ürünler ilk olarak tercih edilmelidir. Makine yüzeyinde veya dik yüzeyde lokal işlem yapılacak ise makine boya sökücü jel kullanılmalıdır.
Bu listeyi çok daha fazla artırabiliriz. Genel daha çok gelen sorular bu yönde olduğu için şimdilik bu maddeleri açıklama gereği duyduk. Bu ürünlerin nasıl kullanacağı ile ilgili devam yazsını okuyunuz.

Boya Sökücü Nasıl Kullanılır

Bu soruya cevap verebilmek için boya sökücü ürünleri kullanım şekillerine göre ayırmak gerekir. Çünkü kullanım şekillerine göre ayırmadığınız da kullanımları karıştırmak mümkün. Karışan boya çözücü kullanımlarında doğru sonuç almak zordur. Doğru boya çıkarıcı uygulama bu nedenle çok önemlidir.
 • Daldırma boya çözücü kimyasallar nasıl kullanılır. Daldırma boya cozucu kimyasallar iki aşamada düşünmek gerekir. Daldırma sıcak tank boya sökücü ve soğuk söküm boya cozucu.
 • Jel boya sökücü kimyasallar nasıl kullanılır. Boya çözücü jel ürünlerine ise kullanımı standarttır. Fırça veya rulo yardımı ile yüzeye sürülerek boyanın kabarması veya sıvılaşması beklenerek kullanılır. Boya yüzeyden kalktığına emin olunduktan sonra spatula veya basınçlı yıkayıcılar ile yüzeyin temizlenmesi sağlanır.
 • Boya çözücü sprey kimyasal nasıl kullanılır. Boya çıkarıcı sprey kimyasallar basınçlı kutu veya hava tabancası ile uygulanan kimyasal ürünlerdir. En az 20 cm uzaklıktan boyası sökülecek yüzeye püskürtülen boya çıkarma bir müddet beklenir. Daha sonra spatula veya basınçlı yıkayıcılar tarafından temizlenerek boyaya hazır hale getirilir.
Şimdide yukarıdaki daldırma boya çıkarma kimyasal sıvı, boya çözücü jel ve boya sökücü sprey kullanımlarını açalım.

Daldırma boya çıkarma nasıl kullanılır.

Daldırma boya sökücüler sistem ürünleridir. Baştan doğru kurulan sistemlerde hatalar en aza indirilir. Bu nedenle doğru sistem kurulumu öncelikle konuyu anlamaktan geçer. Bu nedenle daldırma boya çözücü kimyasal sıvı veya toz kullanımı aşağıda anlatılmıştır.
 1. Daldırma boya sokucu kimyasal sıvı veya toz sıcak nasıl kullanılır boya sökücüler. Formülasyon yapısı sıvı veya toz olabilir genellikle ph 7 ve üstü tiplerdir. Daldırma yapılacak tankların dkp saç veya paslanmaz olması öngörülür. Üretici verdiği ısı aralığına çıkabilmek için özel rezistanslar ile ısı sağlanır. Üstten calaskal sistemi ile daldırma banyolarına sepetler vasıtası ile boyası sökülecek parçalar daldırılır. Belirtilen işlem zamanı bekletildikten sonra durulama yapılarak işlem sonlandırılır. Sıcak tank boya çıkarıcı kimyasal sıvı genellikle askeriyeler tarafından kullanılmaktadır.
 2. Daldırma boya sokucu kimyasal sıvı veya toz soğuk sistem nasıl kullanılır boya sökücüler. Bu boya çözücü tipleri genellikle ph 1-7 aralığındadır. Asidik veya ph nötr olabilirler. Daldırma tankları ise ph nötr üründe dkp saç, paslanmaz veya plastik olabilirler. Fakat asidik boya cozucu ürünlerde ise kesinlikle plastik veya polietilen malzemeden olması zorunludur.
Daldırma boya çözücü ürünler yapısı gereği ve uygulama özelliklerine göre farklılıklarını anlattık. Kurulum aşaması ve kullanıcı eğitimi önemlidir. Her ikisinde de güvenlik tedbirlerinden ödün verilmemelidir. Daldırma kullanılan boya cozucu tanklar için azami güvenlik tedbirleri alınmalı gerekli havalandırma sağlanmalıdır.
boya çözücü

Jel Boya sökücü ve pasta boya çıkarma paint remover nasıl kullanılır.

Fırça veya rulo yardımı ile jel boya çıkarıcı kullanımı çok kolaydır. Bir kaba konulan boya çıkarıcı jel içine daldırılan fırça veya rulo ile uygulanır. Lokal olarak boyası sökülecek yüzeye ince bir tabaka olarak sürülür. Tabaka kalınlığı arttıkça boya sökücü jel kimyasal yüzey gerilim ve sökme gücü de aynı oranda artacaktır. Kat kat olan bazı boyalarda yüzeyden aynı oranda kat kat söküm yapacaktır. Bazı astar tiplerinde ise astar kalınlığına göre söküm gerçekleşir. İyi usta ince astar ile kapatmış ise astar ile sökecektir. Fakat astar kalınlığı yüksek ise ayrı ayrı söküm yapması muhtemeldir. Boya çözücü jel sürüldükten sonra en az 6 dakika ile 25 dakika arasında beklenmesi gerekir. Bu süre geçtiğinde spatula veya basınçlı su ile yüzeyden boya atıkları alınır. Temizlenen yüzey saça zarar vermeden boyaya hazır hale getirilir. Boya temizleme maksatlı yada temizlik boyası maksatlı kullanımı önemlidir.

Boya çözücü sprey nasıl kullanılır

Sprey boya sökücü ürünler basınçlı kutular halinde olabilir. Yada hava tabancasına konularak atılan boya çıkarıcı sprey türevi de bulunmaktadır. Boya çıkarıcı sprey ürünler en az 20 cm uzaklıktan boyası çıkarılacak yüzeye sıkılar. Yüzeyde en az 6 ile 25 dakika arası bekletilir. Daha sonra spatula veya basınçlı su ile boya temizleme yapılarak işlem sonlandırılır. Suyun temas ettiği yerler hemen boya yapılmayacak ise kurulanmalıdır. Kurulanma yapılmadan bekletilen su temas etmiş yerlerde pas ve korozyon oluşumu görülebilmektedir. Bunu gidermek için ek kimyasallar kullanımına gerek kalmaması için kurulama yapılır. Kurulama yapamayan işletmeler için extra pas koruyucu ürün tavsiye edilir. Boya sokucu sprey ambalaj şekilleri değişebilir.
boya sökücü

Boya sökücü ve boya çözücü çeşitlerimiz boya sökücüler.

Bazı boya boya sokucu ürün çeşitlerimiz ise size aşağıdaki gibidir. hızlı tüketilen ürünleri buraya yazmaya çalışacağız. Sizinde boya ile ilgili problemleriniz ve hacimli işleriniz var ise lütfen iletiniz. Sizlere özel çalışma yapmak bizi mutlu eder.
 1. Oto boya sökücü OtoboyaMax Nopaint jelly boya sökücüler : Oto ve araçlar için üretilmiş lokal boya söküm amaçlıdır. Boya temizleme amaçlı yapılan lokal boyalar için lokal boya çıkarıcı olarak kullanılır. oto boyalarının tiplerine göre ürün seçmek zorunda kalmazsınız. Her türlü boya için tek ürün kullanmanız size avantaj sağlar.
 2. Ahşap boya çözücü Ahşapmax boya sökücüler: Ahşap boya çıkarıcı ve mobilya boya çıkarma olarak görebilirsiniz. Jel tipindedir dik yüzeylerde işlem yapabilme olanağı sağlar.
 3. Daldırma alüminyum boya sökücü XN30 boya sökücüler: Daldırma tipinde alüminyum boya cozucu olarak bilinir. Soğuk kullanılır ve gençleştirme kabul eder. Sistem ürünüdür seri boya söküm işleri için kullanılır.
 4. Daldırma alüminyum boya çözücü XN60 boya sökücüler : Daldırma hızlı boya çıkarıcı olarak işlem yapar. Çok güçlü boya çıkarıcı ürün tipidir. En zor boyalarda söküm dakikası 50 dakika normal boyalarda ise 2 dakikadır.
 5. Vernik sökücü vernixir: Ahşap vernik sökücü veya plastik tampon vernik sökücü olarak bilinir.
 6. Boya sökücüler Beton boya sökücüler: ürünler beton üzerinden boya çıkarma amaçlı hazırlanmışlardır betona zarar vermezler.
Boya sökülecek yüzey ve kullanım şekillerini anlatmaya çalıştık. Gerekli bilgilendirmeyi yaptığımızı düşünüyorum. Bunların yanında sizinde işletmenize özel sorunlarınız var ise lütfen bildiriniz. Size özel çözümler sunmaktan gurur duyarız.

Boya sökücü fiyatları boya sökücüler

Kimyasal boya sökücü fiyatları 5.00 TL/kg ile 110.00 TL/Kg arasında değişmektedir. % 100 doğal boya çözücü fiyatları biraz daha pahalıdır. Kullanım amacı ve içerik formülasyonuna göre fiyatlar artmaktadır. Satın alacağınız ambalaj boyutlarına göre boya çözücü fiyatları düşüş göstermektedir. Ambalaj büyüdükçe fiyatlar daha ekonomik hale gelmektedir. standart pazarlama stratejisi gibi düşünebilirsiniz. Fakat maliyet açısından fayda sağlaması her iki taraf için kazançtır.

Boya sökücüler ve Boya çözücü ambalaj şekilleri

Küçük işletmeler için 35 kg ambalajlardan başlar. Orta boy işletmeler için 240 kg boya çıkarma ambalajlar ile devam eder. Büyük boy işletmeler için 1200 kg IBC tanklarda boya çıkarma sunulmaktadır. Ambalaj seçimlerinizde büyük boy ambalajları tercih etmeniz fiyat ekonomisi açısından çok önemlidir. Sürekli kullandığınız ürünler ile ilgili yıllık alımlarınız da özel fiyat isteyiniz. Toplu boya çıkarma alımlar veya renk ve parfüm isteğinize göre fiyatlandırma özel olarak yapılmaktadır. Kullanılan ambalajlar özel ambalajlar dır delinme dayanımı en üst düzeydedir.

Boya sökücüler ve Boya çıkarıcı güvenlik tedbirleri ve ilk yardım

Kullanılacak kişi ve alanlar için özel önlemler gerektirir. Yüksek oranda tahriş edici yapısı çocuklardan uzak tutmanızı gerektirir. Uygun eldiven, yüz maskesi, siperlik, çizme ve kapalı ortamda yapılıyor ise solunum cihazı gerekir. Acil yardım ve yaralanmalarda acilen doktora başvurunuz. Mutlaka kullanım alanında Mesa kimya boya çözücü ilk yardım kiti bulundurun. Göze kaçması sonucu oluşabilecek travmayı önlemek için gözünüzü bol su ile yıkayınız ve en yakın hastaneye başvurunuz. Elinize ve cildinize gelmesi durumunda hemen bol su ile durulayınız ve doktora başvurunuz. Doktor sonrası nemlendirici ile cildinizi kompres yapınız.
Boya sokucu kullandıktan sonra boya atılacak ise önerilerimize kulak verin.
Boyayı söktünüz tekrar boya atacaksınız boyanın yüzeyde daha iyi tutunması için neler yapmalısınız. Boya çıkarma sonrası işlemler çok önemlidir. Yüzeyde yağ var ise yağ sökücü ile yağın temizlenmesi sağlanmalıdır. Yüzey korozyon veya pas yapmış ise boya öncesi pas sökücü ile pas temizleme yapılmalıdır. Boyanın daha iyi tutunmasını sağlamak amacı ile yüzey kontrollü metotlar ile aşındırılması ve metal yüzey hazırlayıcı ile fosfat kaplanmalıdır. Fosfat olan yüzey de daha sonra boya kabarması yaşanmaz. Rutubet veya neme karşı fosfat bir bariyer görev görür kontrollü metotlar ile aşındırma ile fosfat yerleşir. Çok daha sağlam boya oluşur yüzeyde. Bu boyayı çizme testi ile test yapabilirsiniz. ısıtma veya soğutma sistemleri için kireç sökücü seçimi önemlidir. Bakım bölümü için el temizleme kremi kullanmayı unutmayınız. Eski boya sökücü sayfasını ziyaret etmek isterseniz lütfen linki takip ediniz.
Mesa KimyaeticaretPORT Altyapısı Kullanılmıştır