Boya sökücü
Boya Sökücü
Boya Sökücü ve Boya çözücü ürünler
Daldırma boya sökücü, jel boya sökücü, Asidik boya sökücü, Alkali boya sökücü, Oto boya sökücü, Ahşap boya sökücü, Cam boya sökücü,  Vernik sökücü, Cila sökücü, Jant boya sökücü olarak ayrılırlar
https://www.youtube.com/watch?v=_b-7D1DYqfc 
  
  
 
 


Boya Sökücü ve boya çözücü ürünler neden kullanılır ?
 • Boya sökücü ürünlere ihtiyaç duyulmasının sebebi eski boyanın yüzeyden uzaklaştırılması için kullanılır. 
 • Askı aparatlarının boyalarının sökülüp tekrar kullanılması için geri dönüşüm olabilmesi için Daldırma boya sökücü kullanılır. 
 • Makine kaportalarının ve makine hatalı boyaların sökülmesi için jel boya sökücü kullanılır. 
 • Araba ve oto kaportalarındaki bölgesel çürüyen veya hasar görmüş boyaların sökülmesi ve tekrar boyanması esnasın boya sökücü jel ürün kullanılır. 
 • Duvar boyalarının sökülmesi ve yağlı boyaların sökülmesi esnasında özel sökücü ürünlere ihtiyaç duyulur.
 • Mobilya veahşap boya sökücü ve vernik sökücü olarakda eski veya hatalı boyanmış mobilyaları kazanım veya üzerlerindeki cilalı yüzeyi cila sökücü ile temizlemek için kullanılır.
 • Beton yüzeylerden epoxi veya boyayı söküp tekrar boyamak için boya sökücü beton için olan ürünler kullanılır.
 • Cam üretim tesislerinde camların geri kazanımı için cam boya sökücü ürünler kullanılır.
 • Kısaca anlatmak istersek istenmeyen boyaların sökülmesi için boya sökücüürünler kullanılır.

Boya Sökücü ürünlerin rakiplerine göre avantajları
 • Boya sökücü ürün kullanılmaz ise yüzeydeki boya zımpara, canavar, boya sökme makinesi, kuru buz veya spatula ile kazınıp boyaların sökülmesi gerekmektedir. 
 • Zımpara ile boyayı sökmek hem uzun uğraş beden güzü aynı zamandada süre çok uzun ve kullanıcı açısından ciddi riskler içermekte ve Yüzeyeyide aşındırmaktadır Bu nedenle boya sökücü ürünler kullanılması tavsiye edilir.
 • Boya sökme makinesi ile zımparanın yaptığı işi makine ile yapılmasıdır güç harcanmaz ama boya tozu ve yüzeye verdiği zarar ciddi boyutlardadır yüzeyde aşındırma yapar boya sökücü ise yüzeye zarar vermez.
 • Kuru buz uygulamaları ise maliyeti ve buz teminin zor olması açısından sistemsel olarak çok tercih edilmemekte ve sadece belirli kullanım alanlarında boya sökme işleminde stabil durumdadır.
 • Spatula ile kazınması yine zaman, boya tozu ve yüzeye verdiği zarar açısından risklidir zarar vermeyen kimyasal boya sökücü kullanılır.
 • Bu nedenlerle sıvı veya jel boya sökücü ürünlere ihtiyaç duyulmuştur.
 • Sıvı veya jel boya sökücü ürün avantajları ise yüzeye zarar vermemeleri ve işlem sürelerinin çok kısa olması diye tanımlanabilir fakat yüksek oranda tahriş edici olması el ve cilt temasının olmamamsı ve standart güvenlik önlemlerinin alınmasına dikkat edilmesi durumunda kullanım kolaylığı vardır.
 • Jel boya sökücü ise dik yüzeylerde tutunabilmesi ve işlem yaptığı veya sürülen her zeminde rahat işlem görmesi nedeni ile sıkça tercih edilmektedirler. Makine üretim sektörü oto tamirhaneleri inşaatlar için dış veya iç kısımlarında sıklıkla kullanımları mevcuttur. 

Boya sökücü seçimi nasıl yapılmalı

 • Sökülecek boya dik yüzeyde ise boya sökücü jel, şayet parçalar çok ve daldırma yapılabilecek ise daldırma ürünler kullanılmalıdır. Kullanılacak parçalara ve metallere görede değişebilir.
 • Boya sökücü ürünü bir Örnek ile açıklamak gerekir ise ;
 • Boya yapımı esnasında kullanılan askı aparatlarının tekrar kullanmak için boya sökücü ürün kullanılmalıdır veya askı aparatlarını yeniden yaptırmalısınız yani işletme içerisinde geri dönüşüm için ürünler şarttır. Makineyi boyadınız ve bir bölgesinde altta yağ olduğu için boya tutmadı zemin hazırlıyı iyi yapılmamış pas sökücü ile pası alınmamış veya yağ sökücü ile yağ alma yapılmamış metallerde başınıza gelir burada o bölgenin boyasını jel ürün ile kaldırıp yerine aynı boyadan lokal boya atmanız ile sorun çözülebilir.
 • Araç kapısının bir kısmı çizildiğini farzedersek üzerine boya atacaksanız tüm kaputun boyanması yerine hasar gören yeri jel ürün ile söküp sadece o bölgeye boya atarak çözüme ulaşabilirisiniz.
 • Jant üretimi yapan firmalarda ise hatalı çıkan jantların veya geri dönüşüme gönderilecek jantların Aluminyum jant boya çözücü ile boyaları sökülüp tekrar boyanabilir veya aluminyumu eritme potalarına boyasız gönderebilirler. Boya ile birlikte eritilen aluminyum tercih edilmez ve kullanılmaz.


BOYA SÖKÜCÜ JEL - NO PAİNT JELLY
Boya çözücü jel'e ihtiyaç duyulan durumlar;
Kullanılmadan önce Daha önceleri boya sökme işlemi için canavar denilen taş veya zımpara ile yapılırdı. Çıkan toz ve aynı zamanda boyası sökülen yüzeyin zarar görmesinden dolayı zımpara ve taş kullanımı oldukça düşmüş jel ve pasta ürün kullanımına geçilmiştir. Daldırma yapılamayacak veya eğim olan yüzeylerde jel ve türevleri kullanılmaktadır.Devamını oku
DALDIRMA BOYA SÖKÜCÜ - DPREMOVER
Daldırma ürüne neden ihtiyaç duyulmuştur ;
Daldırma ürün sanayi üretiminde yüksek oranda aparat, Askı,  jant, cant ve boya yardımcı malzemeler için kullanılmaktadır. Toplu boya sökümü için idealdir. Devamını oku
BOYA SÖKÜCÜ ASİDİK ACİDMİX-REMOVER
ASİDİK ÜRÜN TANIMI VE KULLANIM ALANLARI;

Asit bazlıdır çok güçlü bir üründür daldırma olarak kullanılır, içeriğinde metal koruyucular ve gaz çıkış önleyiciler ile güvenli hale getirilmiştir. İşletme açısından özel kurulum yeri ve sürekli kontrolü gerekir, çevresel önlemler alınmalıdır, bertarafı yönetmeliklere göre yapılmalıdır. Her türlü boyayı söker ve çözer. Acid type paint remover. Devamını oku.
BOYA SÖKÜCÜ ALKALİ - APREMOVER Apremover alkali ürünümüz.
Alkali ürün tüm metal plastik gibi aksamlardan sıcak veya soğuk olarak kullanılabiler. Tüm yüzeylerde güvenle Alkali, boya çözücü ve boya çıkarıcı ürünler kullanılır. Devamını oku
BOYA SÖKÜCÜ - M-101
Metal M101 yüzeyler korkuluklar eskitme boyanmış kapılar ve benzerleri için üretilmiştir.
M-101 metal aksamlar korkuluklar metal veya çelik kapılarda kullanılabilir. Boya çözücü m101 tüm metal aksamlar için extra sertleştirilmiş türevidir. Yanıcı parlayıcı ve patlayıcı değildir. Dik yüzeylerde tutunabilir tüm metal aksamlar için geçerli bir ürünümüzdür. Özellikle tarihi eşya metal üzerindeki boya ve kaplamalrın sökülmesi için kullanılan boya ve kaplama sökücü ürünümüzüdür. Devamını oku.
BOYA SÖKÜCÜ MX-COMPLEXYN
Metal M101 yüzeyler korkuluklar eskitme boyanmış kapılar ve benzerleri içindir.
Makine, pres, toz boya, fırın boya, elektrostatik boya, Devamını oku
BOYA SÖKÜCÜ OTOBOYAMAX
OtoboyamaX Kullanım alanları;
Kaporta ve parça boyalarının çıkarılmasında oto tamir atolyelerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Araç ile ilgili hertürlü aksamda kullanılır. - OtoboyamaX devamı.
BOYA SÖKÜCÜ CAMiXiR
CamixiR tanımı;
CamixiR hatalı boyanan veya geri kazınımı mümkün olan sağlam camların üzerlerindeki istenmeyen boya ve kaplamaların ürün yardımı ile sökülmesi için üretilmiştir. Devamını okuyunuz.
VERNİK SÖKÜCÜ VERNİXİR
Vernik sökücü ve vernik çözücü ürünler, Ahşap vernik sökücü, metal vernik sökücü, aluminyum vernik sökücü gibi çeşitlendirilebilir.
Vernik sökücü tüm yüzeylerden vernik sökümü için tasarlanmıştır. Zemin ve yüzey değişikliklerine göre kullanılacak vernik sökücü ürün çeşidi değişmektedir.  Vernik sökücü devamını oku.
KROM SÖKÜCÜ KROMİXİR
Krom sökücü ve krom çözücü ürünler, plastik krom sökücü, metal krom sökücü, aluminyum krom sökücü gibi çeşitlendirilebilir.
krom sökücü tüm yüzeylerden krom sökümü için tasarlanmıştır. Zemin ve yüzey değişikliklerine göre kullanılacak krom sökücü ürün çeşidi değişmektedir.  krom sökücü devamını oku.
MIL-PRF-83936C ( ŞARTNAMESİNİ KARŞILAR ) SICAK TANK BOYA SÖKÜCÜ
CAM BOYA SÖKÜCÜ VİDEO, CAM BOYA ÇÖZÜCÜ VİDEOÜrünler ile ilgili bilgiler vermeye çalıştık daha detaylı bilgi almak veya sorununuza çözüm bulmak için iletişime geçiniz.. 

Tel : 0224 4431263


Diğer ürün gruplarımızdan bazıları Aşağıdaki gibidir.Daha Detaylı Bilgi Almak için TEL: 0 224 443 12 63 Veya Mesa Kimya İletişim Formu yardımı ile iletişime geçebilirsiniz.
Boya sökücü - Yağ sökücü, Pas sökücü, Boya sökücü, Kireç sökücü, Mesa kimya
boya sökücü, boya çözücü, jel boya sökücü ürünler. Onaylı msds ile boya çıkarıcı, boya sökücüler ve boya çözücüler. Mesa kimya Kalitesi ile Boya sökücü ürün grubumuzu ziyaret ediniz.>, Yağ sökücüler, pas sökücüler, boya sökücüler, kireç sökücüler
boya sökücü,boya çözücü,jel boya sökücü,jel boya çözücü,BOYA SÖKÜCÜ,BOYA ÇÖZÜCÜ boya sökücüler,boya çözücüler,Boya çıkarıcı,krom sökücü, Yağ sökücüler, pas sökücüler, boya sökücüler, kireç sökücüler